Özel okulda sınıf ortamı yüzünden sınıf değiştirilmeli mi?

Ecthelion12

Centipat
11. sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim. Özel bir okulda okuyorum. Derslerim iyi diyebilirim. Fakat sorun sınıfta sayıları yalnızca 3 kişi olan ama buna rağmen 16 kişilik sınıfın tamamını domine edip mahveden bir keko grubu var. Hem teneffüste hem derste aşırı saygısız hareketlerde bulunuyorlar. En önemlisi dersin akışını bozuyorlar ve hocalar da gerekli tepkiyi koysa da işe yaramıyor. Hani özel okul demiştim ya, kıyamıyorlar tabii müşterilerine. 3 kişi demek 180k para sonuçta :) ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Açık şu anda bana uygun değil. Hem yaşım hem yapım buna el vermez (11. sınıfın erken olduğunu düşünüyorum). Başka okul opsiyonum da yok. Erzurum gibi küçük ve şehirde yaşıyorum ve LGS puanım da vasat olduğu için uygun bir devlet okulu yok. Diğer özel okullarda da durum böyle.(özellikle ve özellikle eşit ağırlık sınıflarında) ne yapayım sizce? Dişimi sıkıp 1 yıl dayanayım mı yoksa sayısala mı geçeyim. Pek çok arkadaşım orada ama benim fen bilimlerim sıkıntılı. Daha matematiğimi toparlarken Fen'i de üstüne yüklemeye göze alamıyorum. İstemiyorum da. Bölüm yönünden zaten banka ve iktisat tarafı ilgimi çekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortam çok önemli maalesef sizin bütün dikkatinizi motivasyonunuzu alır size bir şey soylerler herkesin içinde kırılırsınız o olur şu olur bu olur yani sorun eğer cidden sizi çok etkiliyorsa değiştrin derim okulunuzu.

Dostum sınıf için sayısala geçeyim deme bence sonuçta burada senin mesleki hayatın söz konusu, ea'da hiç senin gibi bilinçli başka öğrenci var mı?
Eğer varsa o çocuklarla ve ailelerle birlikte direkt müdüre gidip durumu izah edin. Kekoları sustursunlar.

11. sınıf eşit ağırlık öğrencisiyim. Özel bir okulda okuyorum. Derslerim iyi diyebilirim. Fakat sorun sınıfta sayıları yalnızca 3 kişi olan ama buna rağmen 16 kişilik sınıfın tamamını domine edip mahveden bir keko grubu var. Hem teneffüste hem derste aşırı saygısız hareketlerde bulunuyorlar. En önemlisi dersin akışını bozuyorlar ve hocalar da gerekli tepkiyi koysa da işe yaramıyor. Hani özel okul demiştim ya, kıyamıyorlar tabii müşterilerine. 3 kişi demek 180k para sonuçta :) ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Açık şu anda bana uygun değil. Hem yaşım hem yapım buna el vermez (11. sınıfın erken olduğunu düşünüyorum). Başka okul opsiyonum da yok. Erzurum gibi küçük ve şehirde yaşıyorum ve LGS puanım da vasat olduğu için uygun bir devlet okulu yok. Diğer özel okullarda da durum böyle.(özellikle ve özellikle eşit ağırlık sınıflarında) ne yapayım sizce? Dişimi sıkıp 1 yıl dayanayım mı yoksa sayısala mı geçeyim. Pek çok arkadaşım orada ama benim fen bilimlerim sıkıntılı. Daha matematiğimi toparlarken Fen'i de üstüne yüklemeye göze alamıyorum. İstemiyorum da. Bölüm yönünden zaten banka ve iktisat tarafı ilgimi çekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam sayısala ilginiz yoksa hiç yapmayın. Zaten 12. Sinifta sinifla cok bir baglantiniz kalmiyor. Sıkın dişinizi.

Banka ve iktisat tarafı ilgini çekiyorsa elbette eşit ağırlıktan devam etmelisin. Aptal çocukları da kafana takma, sorunlular işte. Uğraşırsan daha çok başını ağrıtırlar. Tabii verdiğin para da çöpe gidiyor böylece. Devlete geçme imkanın varsa geç ve derslerine kendin + özel hoca ile çalış. Devlette de çöp bir okula geçersen okul birincisi olarak mezun olup o kadroyu kullanabilirsin.

Devlet okullarina LGS puani ile degil lisedeki basarin ile geciyorsun diye biliyorum kontenjan varsa tabii. Basvuru yapan ogrencilerden notlari iyi olanlari aliyorlar ama devlet okullari daha berbattir emin ol.2.bir EA sinifi varsa oraya gecmeye calis yoksa da arkadaslarin dedigi gibi ailen ile mudurle konusun.

Yeni konular

Geri
Yukarı