Özel okuldan normal okula geçtikten sonra nelere dikkat edilmeli?

Xayanc

Picopat
Merhaba. Çok uzun süreler boyunca özel okulda okudum ve normal okula geçiş yapacağım okullar açılınca neredeyse hiç normal okulda okumadım, lise okuyorum, neler değişiktir, nelere dikkat etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Çok uzun süreler boyunca özel okulda okudum ve normal okula geçiş yapacağım okullar açılınca neredeyse hiç normal okulda okumadım, lise okuyorum, neler değişiktir, nelere dikkat etmeliyim?

Öğretmenler çok değişiktir, tuvaletler çok garip, toxic insan fazla, kendini bir şey sananlar fazla bu liste uzar gider.

Şimdiden geçmiş olsun diyorum.

15 değilde 40 kişiyle aynı sınıfta olursun. Özelde hocalar sana katlanır ama devlette asla. Sınavda ne alırsan odur asla torpil olmaz. Tuvaletler sürekli temizlenmez şahsen bizimkisi 51. Bölge gibiydi. Özelde görmediğin (Almanca, edebiyat vs.) sınav senende bile görürsün. Geç kaldığın zaman veliye haber vermek yerine direkt yok yazılırsın. Daha çok uzar bu liste.

En büyük farkın hocalar ve tuvalet olduğunu bilmelisin. Hocalar cidden daha katı olacaktır. Sınıfın da çok kalabalık olur yüksek ihtimalle.

Şuan Lise 2’yim ilkokul 3’ten beri özelde okuyorum ama zorunluluktan, 1 ve 2’de normal okudum çok daha mutluydum muhtemelen sende daha okuldan daha zevk alacaksın notların artacak çalışma isteğin gelecek. öğretmenler kesinlikle daha ilgili normal okulda.

Yeni konular

Geri
Yukarı