Özel okullar neye göre öğrenci alıyorlar?

VENOM772

Femtopat
Merhabalar, ben soru soracaktım. Düşük LGS puanı ile büyük özel okullara gidilebilir mi acaba? Özel okullar neye göre öğrenci alımı yapıyor? Sadece para ile mi, yoksa şart var mı?

Anladım peki teşekkür ederim bir sorum daha olacak paradan kastedilen şey mesela bir okul giriş için 40 bin TL istiyorsa bunu ek ücret ödeyerek mi giriliyor yoksa belirtikleri 40 bin TL ile mi?

Türkiye'de özel okullar sınava göre alıyorlar gibi yapıyorlar ama paranız varsa direkt alıyorlar.

Anladım peki teşekkür ederim bir sorum daha olacak paradan kastedilen şey mesela bir okul giriş için 40 bin TL istiyorsa bunu ek ücret ödeyerek mi giriliyor yoksa belirtikleri 40 bin TL ile mi?

Okulun genelde oldukça düşük bir baraj giriş puanı vardır. Sitede belirtilen yıllık ücreti ödeyebilen ve barajı geçen herkes girer büyük ihtimalle (Kontenjan sorunu vs çok yaşanacağını zannetmiyorum)

Bazı özel okulların (TED Ankara Koleji gibi) ayrı programları var, daha yüksek başarılı öğrencilerin toplandığı. Ama temel programlar genellikle düşük barajlar ile burssuz öğrenci alır. Okuldan okula değişiyor elbette barajlar ve kontenjanlar, öğrenci işleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Geri
Yukarı