Özel Teknik Meslek Lisesinden Özel Anadolu Lisesine Geçiş

Blackfyrex

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben özel bir mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyorum, ATP programında öğrenim görmekteyim ve 11. sınıfım. Normalde ilgi alanım elektrik-elektronik, fakat okuduğum okulda bu bölüm kapatıldı. O yüzden beni ilgimin olmadığı bir bölüme atmışlar. Eğer 11. sınıfsan Meslek Lisesinden Anadolu Lisesine geçilemeyeceğini biliyorum. Tabii bu devlet okulları için geçerli. Peki özel okullar için bu durum nasıldır? Hali hazırda okuduğum özel Meslek Lisesinden özel Anadolu Lisesine geçiş yapabilir miyim? Sonuçta ikisi de özel lise, bence bir sorun olmamalı. Yoksa devlet okullarında olduğu gibi özel liseler için de durum aynı mıdır? Yanıtlarsanız çok sevinirim, geleceğim için çok önemli bir durumdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler.
Geçiş yapabilirsin özel okulların için öyle bir kural yok.
@zaboomafoo hocam eminsiniz değil mi? Okuldaki öğretmenlerim ''sen Meslek Lisesindesin Anadolu Lisesine geçemezsin, sen çoktan bölüm seçimi yaptın'' gibi şeyler söylüyorlardı da bu yüzden tekrar sorma gereği duydum. Zahmet olacak, kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı