Özel üniversitede sınıfta kalma var mı?

Devlet üniversitesine göre daha çok sınıfta kalma var. Okul sahipleri öğretmenlere büte bıraktığı öğrenci başına komisyon ödüyorlar. Bu konu hakkında neler duydum neler gördüm şaşırsın.

Devlet üniversitesine göre daha çok sınıfta kalma var. Okul sahipleri öğretmenlere büte bıraktığı öğrenci başına komisyon ödüyorlar. Bu konu hakkında neler duydum neler gördüm şaşırsın.

Devlet üniversitelerine göre daha rahattır diye düşünüyordum, böyle bir şeyi ilk kez duydum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer üniversite olanları düşünürsek bilerek sınıfta bırakma veya torpil ile geçirme gibi bir durum söz konusu değil. Ancak üniversite tabelalı ticarethaneleri düşünürsek, ki bunlar vakıf üniversitelerin çok yüksek bir yüzdesini oluşturuyor, her şey mümkün. Bu ticarethaneler geçirmekten çok öğrenci dersten kalmasına uğraşır, eğitim süreci uzadığı için daha çok para sömürebilme kapısı açar.

Sınıfta kalma elbette var, ayrıca Üniversite bazı öğretmenlerle anlaşma yaparak derslerinde bilerek bırakması için para bile verebiliyor. Öğrencilerin korkulu rüyası "kıl hoca" diye tabir ettiği malum kişilerdir.

Devlet'e göre daha fazladır diye düşünüyorum. Hatta tam burslu okuyanlar çok dikkat ediyorlar dersten kalmamak için. Bilerek bırakan hocalar oluyormuş yaz okulunda ders alsınlar falan diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı