Üniversitede sınıfta kalma

mrdarthmaul

Centipat
Daha fazla  
Üniversite 1. sınıfım, 6 dersimiz var ve hepsinin kredisi eşit (3). İlk dönem ortalamam 3.50ydi ancak bu dönem hiçbir şey istediğim gibi gitmedi ve 1 veya daha fazla dersten kalma ihtimalim var. GNO simülasyonuna baktığımda sene sonu ortalamamın 2-2.50 arasında seyredeceğini düşünüyorum en kötü ihtimalle ama 2. dönem ortalamam maalesef 2'nin altında. Sizce 6 dersin kaçından kalırsam dönem veya sene tekrarı yaparım? 2. sınıfla 1. sınıfta bağlayıcı ders yok diye biliyorum. Birazcık tutuştum, fikirleriniz çok önemli. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2.yıl sonunda eğer alttan dersiniz kalmaz ama ortlamanın altında DD ile geçtiyseniz 3 ders sınavına giriyorsunuz. Ortalamanın üstünde ama 1 dersten kaldıysanız tek ders sınavına giriyorsunuz diye biliyorum.

Çoğu okulda ortalaman 1.80 altında kalırsa üst dönemden ders alamazsınız. En sağlıklı bilgiyi okul yönetmeliklerinden alırsın çünkü bu sistem okuldan okula değişiyor.

Çoğu okulda ortalaman 1.80 altında kalırsa üst dönemden ders alamazsınız. En sağlıklı bilgiyi okul yönetmeliklerinden alırsın çünkü bu sistem okuldan okula değişiyor.
Yani örnek vermek gerekirse: 6 dersin 5inden de kaldım ve dönem ortalamam 1in altında ancak genel ortalamam 2-2.5 arası. Sıkıntı olmuyor, diğer sene alttan alabiliyorum değil mi?

Yani örnek vermek gerekirse: 6 dersin 5'inden de kaldım ve dönem ortalamam 1'in altında ancak genel ortalamam 2-2.5 arası. Sıkıntı olmuyor, diğer sene alttan alabiliyorum değil mi?

Genel ortalaması dediğin gibiyse öncelikli alttan kalan dersler olmak üzere alabildiğin bütün dersleri alabilirsin. Tabii okulunda zincir sistemi varsa ya da bu kuralı farklı modifiye ettilerse bilemem ben kendi okulum için söylüyorum.

Geri
Yukarı