Özel Yurt İnternet Sorunu

SpeedFan

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar. Ben özel yurtta kalıyorum. Yurdun internetinde sorumlu şahıstan duyduğum kadarıyla 16 ve 25 mbps hızında iki tane modem mevcutmuş. Bize şifremizi veriyorlar biz kendi şifrelerimizle giriyoruz. Ancak 4 kişilik odamda ben hariç herkes internetten verim alabiliyor. Millet video izliyor, geziyor. Ben ise YouTube yüklenme ekranındayım. Üstelik devamlı beni internetten atıyor. Özellikle bilgisayardayken bir bakıyorum internet gitmiş gözüküyor(bağlıyım ama internet yok diyor) ama başkalarında durum aynı değil. Diyeceğim yatağın veya masanın konumu mu kötü diye ama diğer yataklara nispeten benimki modemlerin olduğu yere daha yakın gibi. Kat değiştirince internet hızlanıyor ama bulunduğum katta Wi-Fi açmıyorum bile o kadar kötü ve sinir bozucu. Yatağım ranza şeklinde ve yatağa çıkınca masadakinden de kötü oluyor. Sizce sebebi ne olabilir? Konum mu ne bileyim başka bilmediğim bir şey mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Not: Telefon veya PC'den kaynaklandığını düşünmüyorum çünkü dediğim gibi kat değiştiğinde internet hızlanıyor.

Sizin internete girmeye çalıştığınız yerlerde tam olarak arkadaşlarınız da girmeye çalışsın. Onlar da aynı sorunu yaşıyorsa orada sinyal az demektir. Tabi bu sorun sadece konumunuzdan kaynaklı değildir. Kullandığınız laptop ve telefon da bunu etkiler.

netcut adlı bir program var. Bu program sizin internete girmemenizi veya sizin ağınıza bağlı birisinin internete girmemesini sağlıyor. Bir deneyin. Laptop kullanan varsa bir bakın ve ona bu durumu anlatıp özel bir ders verin derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı