Özgür 35Mbps internet geçilir mi?

Wlaze

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS PRİME B660M-A D4
İ5 12400F
ASUS DUAL RX6700XT
16GB RAM
Arkadaşlar normalde her gün altyapı sorgulamadan baktığım zaman hep ADSL çıkıyordu fakat bugün TurkNet'in sitesinde VDSL çıktı ve başvur dediğim zaman 35Mbps dowload ve 6Mbps'de uploads alabileceğimi gördüm. Ama öbür sitelerden baktığım zaman hala altyapım ADSL olarak gözüküyor. TurkNet'ten bu paketi alsam 35Mbps dowload ve 6Mbps upload alır mıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-11-23 163630.png
    Ekran görüntüsü 2023-11-23 163630.png
    228,7 KB · Görüntüleme: 29
Arkadaşlar normalde her gün altyapı sorgulamadan baktığım zaman hep ADSL çıkıyordu fakat bugün TurkNet'in sitesinde VDSL çıktı ve başvur dediğim zaman 35Mbps dowload ve 6Mbps'de uploads alabileceğimi gördüm. Ama öbür sitelerden baktığım zaman hala altyapım ADSL olarak gözüküyor. TurkNet'ten bu paketi alsam 35Mbps dowload ve 6Mbps upload alır mıyım?
Türkiye'deki altyapılar çoğu zaman BTK sorgusundaki gibi çıkmadığı için deneyip görmeniz lazım.
Örnek verecek olursam TürkNet arkadaşımın evine 75MBPS maksimum hız olarak bağlantı yapacaktı geldiğinde 100MBPS'i desteklediğini gördü.

Ben o paraya 1000 Mbps aldım

Evet ya abimin kendi evinde oda bu paraya 1000MBPS alıyor çok kıskanıyorum ya ajsb dplşuabda

Türkiye'deki altyapılar çoğu zaman BTK sorgusundaki gibi çıkmadığı için deneyip görmeniz lazım.
Örnek verecek olursam TurkNet arkadaşımın evine 75Mbps maksimum hız olarak bağlantı yapacaktı geldiğinde 100Mbps'i desteklediğini gördü.

BTK sorunu nedir peki

Altyapı sorgulamaya güven olmuyor. Son söz sen internet başvurusu yaptığında gelen Türk Telekom ekibinin " Burası max şu hızı kaldırır " sözü oluyor. Benim altyapı sorgulamada 82 mbps yazıyor, 82 mbps diye başvuru yaptıktan sonra türknet biz türk telekoma'a sorduk max 35 mbps kaldırıyormuş diyor, interneti bağlamaya gelen adam max 24 kaldırır onlar bilmiyor diyor. Altyapının ADSL olarak gözükmesi ise VDSL yerlerinin dolmasından kaynaklı olabilir, çünkü bana öyle olmuştu.

Ben Özgür 35 mbps paketindeyim. Hızım 26-28 mbps arası değişiyor. Upload ise 5. Tam 35 mbps alıp alamayacağın, evinin, binadaki internet kutusuna olan uzaklığına göre değişiyor.

Altyapı sorgulamaya güven olmuyor. Son söz sen internet başvurusu yaptığında gelen Türk Telekom ekibinin " Burası Max şu hızı kaldırır " sözü oluyor. Benim altyapı sorgulamada 82 Mbps yazıyor, 82 Mbps diye başvuru yaptıktan sonra TurkNet biz Türk Telekoma'a sorduk Max 35 Mbps kaldırıyormuş diyor, interneti bağlamaya gelen adam Max 24 kaldırır onlar bilmiyor diyor. Altyapının ADSL olarak gözükmesi ise VDSL yerlerinin dolmasından kaynaklı olabilir, çünkü bana öyle olmuştu.

Ben Özgür 35 Mbps paketindeyim. Hızım 26-28 Mbps arası değişiyor. Upload ise 5. Tam 35 Mbps alıp alamayacağın, evinin, binadaki internet kutusuna olan uzaklığına göre değişiyor.

Tamamdır teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı