Özürlü devamsızlık 30 günü geçerse sınıfta kalınır mı?

ErennCaglii

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Okulumun ilk dönemi zehirlenmemin yüzünden hastahanede kalmam gerekti. Benim de ayrı olarak özürsüz devamsızlığım vardı. Eğer toplam devamsızlığım 30 günü geçerse otomatik olarak okulda mı kalıyorum yoksa ŞÖK'e mi kalıyorum? Bir bilginiz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen sene bir arkadaşım geçirdiği kaza sebebiyle devamsızlığı 50 günü bulmuştu. Müdür yardımcısı ise devamsızlık yapmayacağı taktirde geçebileceğini söylemişti. Arkadaşım devamsızlık yapmadığı için sınıfı rahat geçti. Tabii bu bahsettiğim olay 12. sınıfta gerçekleşti. Siz kaçıncı sınıfsınız?

Sınıfınız önemli. Lisede kesinlikle kalırsınız. Ancak ortaokulda 45-50 gün devamsızlığı olan bir çok arkadaşım sorun yaşamadı ve karnesinde "Ş.Ö.K kararı ile geçti" ibaresi bulunuyordu. Yani sınıfınız önemli.

Merhaba,
Özürlü 20, özürsüz 10 gün olacak şekilde 30 gün devamsızlık hakkın bulunmakta. 30 günden sonra Heyet Raporu adında bir rapor kağıdı ile devamsızlık yapabiliyorsun ve ciddi bir hastalığın yoksa alamıyorsun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı