Office 365 Eğitim hesabının masaüstü uygulamalarına erişimi yok görünüyor hatası

NovaRiper

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG Strix G18
Intel Core i9 13980HX
Nvidia GeForce RTX 4070
16GB DDR5 4800MHz RAM
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi
Merhabalar, edu.tr uzantılı öğrenci mailim ile Microsoft Office 365 öğrenci hesabımı oluşturdum ve Web' de Office uygulamalarını kullanabiliyorum ama masaüstünde Word' e girdiğimde lisans gözükmüyor. Öğrenci sürümü sadece Web'de mi geçerli yoksa masaüstünde de kullanılabilir mi? Ayrıca masaüstünde oturum açtıktan sonra "Hesabınızın Office masaüstü uygulamalarına erişimi yok gibi görünüyor. Dosyaları yalnızca web'de veya mobil cihazınızda düzenleyebilirsiniz. Bu uygulamayı kullanarak dosyaları düzenlemek için, yöneticinizden veya yardım masanızdan iş hesabınıza bir masaüstü lisansı atamasını isteyin" ibaresi geliyor. Üniversitemden lisans atamalarını talep mi etmem lazım? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sanırım her üniversite vermiyor Office masaüstü sürümünü.
Kontrol etmek isterseniz;
Office Portal'a edu.tr uzantılı mailinizle giriş yapıp abonelikleri görüntüle bölümünü açın.
1709574309192.png

Alttaki görselde abonelikler mevcut. En altta masaüstü sürümü var. Sizde de bu şekildeyse masaüstü sürümünü etkinleştirebilmeniz gerekir.​
1709574340729.png

Sanırım her üniversite vermiyor Office masaüstü sürümünü.
Kontrol etmek isterseniz;
Office Portal'a edu.tr uzantılı mailinizle giriş yapıp abonelikleri görüntüle bölümünü açın.
Eki Görüntüle 2132811
Alttaki görselde abonelikler mevcut. En altta masaüstü sürümü var. Sizde de bu şekildeyse masaüstü sürümünü etkinleştirebilmeniz gerekir.​
Eki Görüntüle 2132812
Maalesef masaüstü sürümü mevcut değil. Bu durumda üniversiteme başvurmak işe yarar mı acaba? Ya da Office 2021 OEM lisans almak daha mı mantıklı olur?

Bazı bölümlerde okuyan öğrenciler için Windows lisansı bile tanımlı. Bölüme göre değiştiğini düşünüyorum. Bu yüzden Office masaüstü sürümünü size tanımlayacaklarını pek sanmam.
Uygun fiyata bulabilirseniz alın ama açıklamalara dikkat edin. Örneğin gördüğüm açıklamalardan birinde tek seferlik etkinleştirme yazıyor. Lisansı aktifleştirip ertesi gün format atsanız para boşa gidecek.​

Microsoft Office 2021 Ürün Anahtarı Özellikleri

– Orijinal Microsoft Office Onaylı Lisanstır.
– En Son Sürüm Perakende Lisans Anahtarıdır.
– Ürün anahtarını 32 Bit / 64 Bit Windows 10 veya Windows 11 işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.
– Ürünler tek Pc içindir.
Tek seferlik etkinleştirme sağlar. Süre sınırı yoktur.

Bazı bölümlerde okuyan öğrenciler için Windows lisansı bile tanımlı. Bölüme göre değiştiğini düşünüyorum. Bu yüzden Office masaüstü sürümünü size tanımlayacaklarını pek sanmam.
Uygun fiyata bulabilirseniz alın ama açıklamalara dikkat edin. Örneğin gördüğüm açıklamalardan birinde tek seferlik etkinleştirme yazıyor. Lisansı aktifleştirip ertesi gün format atsanız para boşa gidecek.​

Microsoft Office 2021 Ürün Anahtarı Özellikleri

– Orijinal Microsoft Office Onaylı Lisanstır.
– En Son Sürüm Perakende Lisans Anahtarıdır.
– Ürün anahtarını 32 Bit / 64 Bit Windows 10 veya Windows 11 işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.
– Ürünler tek Pc içindir.
Tek seferlik etkinleştirme sağlar. Süre sınırı yoktur.
Tam da sizin eklediğiniz yazıdaki gibi tek seferlik ekleştirme olan lisanlardan bahsediyorum. Mühendislik öğrencisiyim, talebe göre tanımlanıyor olabilir belki.

Bilgisayara uzun süre format atmayacaksanız dediğiniz gibi satın alınabilir.
Bir ihtimal daha önce Anadolu Üniversitesi Açık Öğretime kaydolmuş bir tanıdığınız varsa onun telefon numarasını üzerinden AOF e-posta adresi temin edip Office kullanabilirsiniz. 2016 da mezun oldum, halen ücretsiz kullanıyorum.​

Bilgisayara uzun süre format atmayacaksanız dediğiniz gibi satın alınabilir.
Bir ihtimal daha önce Anadolu Üniversitesi Açık Öğretime kaydolmuş bir tanıdığınız varsa onun telefon numarasını üzerinden AOF e-posta adresi temin edip Office kullanabilirsiniz. 2016 da mezun oldum, halen ücretsiz kullanıyorum.​
Deneyeceğim hocam çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı