Office uygulamaları çok yavaş çalışıyor

CelilKahraman

Decapat
Merhaba arkadaşlar,

Format attığımdan beri Office uygulamaları çok yavaş çalışmaya başladı. Diğer programlarda sorun yaşamıyorum ama Office'de çok kasıyor. Sunum hazırlamak Word'de yazı yazmak iyice çileye dönüştü.

Cuma gününe yetiştirmem gereken bir sunumum var bu ağırlıkta nasıl yapacağım bilmiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Office 2013 ve 2016‘da menü geçişleri ve yazım sırasında belirli animasyonlar kullanılır. Bu programların performansını artırmak için bu animasyonları kapatabilirsiniz. Bunun için WIN+R tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır’ı açın ve regedit.exe yazın. Kayıt defteri açıldığında aşağıdaki dizine gidin.

Office 2013 : HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Common

Office 2016 : HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Common

Dizinde sağ tıklayarak yeni bir DWORD 32-Bit değeri oluşturun. Değerin ismini DisableAnimations olarak değiştirin ve çift tıklayarak değer verisini 1 yapın. Kayıt defterini kapattıktan sonra ayarlar etkin olacak.

-Technopat

Merhaba arkadaşlar,

Format attığımdan beri Office uygulamaları çok yavaş çalışmaya başladı. Diğer programlarda sorun yaşamıyorum ama Office'de çok kasıyor. Sunum hazırlamak Word'de yazı yazmak iyice çileye dönüştü.

Cuma gününe yetiştirmem gereken bir sunumum var bu ağırlıkta nasıl yapacağım bilmiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.
Korsan Full sürüm kullanıyorsanız kasması gayet normal.

Sisteminiz güncel değilse Office kuran kişi nasıl olsa crack diye son sürüm kurmuş olabilir. O yüzden kasıyor olabilir. Sistem ve Office sürümü hakkında bilgi verseniz daha iyi olur.

Sisteminiz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Bir de Office'nin hangi sürümünü kullanıyorsunuz?

1594115321292.png

1594115063476.png

Sistemim 64 Bit ama hocam. Yine de 32 Bit mi oluşturucaz?

Orijinal indirip etkinleştirdim hocam

Sisteminiz güncel değilse Office kuran kişi nasıl olsa crack diye son sürüm kurmuş olabilir. O yüzden kasıyor olabilir. Sistem ve Office sürümü hakkında bilgi verseniz daha iyi olur.

Sistem ve Office bilgilerini belirttim dostum

Yeni konular

Geri
Yukarı