Ofis İçin Masaüstü Bilgisayar Donanım Önerisi

Bütçe
3500

bb_077

Hectopat
Yer
Mavişehir İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler.
Ofis için bir bilgisayar toplamak istiyorum. Kullandığım programlar genellikle Word, Excel, Chrome vb.
Yani anlayacağınız ağır programlar kullanmıyorum. Dolayısıyla ekran kartının güçlü olmasına çok ihtiyacım yok. Yeterli olsun veya paylaşımlı da olabilir.
Ancak işlemci, ram, ssd vb. açısından fiyat performans olarak iyi bir donanım arıyorum. Hem bilgisayarı hızlı kullanabilmek açısından hem de takılma ve birden çok iş yapıldığında kasmalar oluşmasın istiyorum.
Monitörüm var. Yalnızca hızlı olacak bir kasa toplamak istiyorum. 3.500-TL bütçem var. Windows'u kendim yüklerim. Yani yalnızca İşlemci, Anakart, Ram, Ssd, Hard Disk, Kasa, Power Supply ve çok sesli olmayan iyi bir soğutucu lazım.
Donanım için fiyat performans olarak önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba benim tavsiyem;
Intel Pentium Gold G5420 3.80 Ghz LGA1151 Işlemci
MSI B365M PRO-VDH Intel B365 2666MHz DDR4 1151 Pin mATX Anakart
Hi-Level Ultra 240GB 550MB-530MB/s Sata3 2,5" SSD (HLV-SSD30ULT/240G)

veya ssd yerine m2;
Toshiba Ocz RC500 250GB 1700MB-1250MB/S M2 PCIe Nvme 3D NAND SSD THN-RC50Z2500G8

Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 Ram CMK8GX4M1D3000C16 RAM

Kasa ve power için kalan rakama göre 300-400 TL ye ATX kasalar var.

Sistemde ekran kartı yok. Bende ofis için düşünüyorum. b365 chipset üzerine pentium gold ile başlangıç yapıp 5-6 sene sonra işlemci terfisi yaparak sistemi uzun süre değerli kılabilirsin.
Başlığı takipteyim.
Gelecek önerileri bende merak ediyorum.
iyi bayramlar bu arada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı