Ofis için R5 5600G APU sistem önerisi

SARAÇLI

Hectopat
Yer
Balıkesir
Merhaba sigorta acentemiz için 2 adet masaüstü sistem aramaktayız bütçe 17.000 - 18.000 TL arası ofisimiz için R5 5600G APU sisten yeterli olur mu?
Genelde tüm işlerimiz tarayıcı ağırlıklı ek olarak Office, muhasebe programı ve tüm şirketlere tek tek bakan bir yazılım kullanmaktayız.
Bu linkteki ürün yeterli olur mu? RAM'ları 32 GB yapmayı düşünüyoruz. Önerilerinizi bekliyorum. Teknobiyotik APU 5600G - AMD Ryzen 5 5600G 3.9GHz, 16GB Ram, 500GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - Bilgisayar | Teknobiyotik

2. sistem: AMD Ryzen 5 5600G 3.9GHz, 16GB Ram, 480GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - Bilgisayar | Teknobiyotik

SanDisk SSD yerime M.2 SSD ile değiştirmeyi düşünüyorum. İlk sistemden daha uyguna geliyor.

SSD'yi 512 GB RAM'i 32 GB yapıp bundan iki tane alabilirsin:

Isınma durumu ne olur hocam bu sistem yerine i5 11400 veya 12400 almak daha mı iyi olur. APU'lar grafik birimi için RAM'lerden faydalanıyor bu durum Intel için de geçerli mi? Sistem ısınsın istemiyorum ve uzun yıllar kullanmak istiyorum ofis için 5600G bütçe için çok daha ideal görünüyor. Teknobiyotik güvenilir diye düşünüyorum. Daha önce alışveriş yaptım bir sıkıntı çıkmadı.

Isınma durumu ne olur hocam bu sistem yerine i5 11400 veya 12400 almak daha mı iyi olur. APU'lar grafik birimi için RAM'lerden faydalanıyor bu durum Intel için de geçerli mi? Sistem ısınsın istemiyorum ve uzun yıllar kullanmak istiyorum ofis için 5600G bütçe için çok daha ideal görünüyor. Teknobiyotik güvenilir diye düşünüyorum. Daha önce alışveriş yaptım bir sıkıntı çıkmadı.

Isınmaz hocam dediğiniz gibi de alabilirsiniz.

Merhaba,
Hazırda 3000G takılı ASUS Prime anakart BIOS'umu, 5600G tanıması için güncelledim.
Sök yenisini tak yapacağım, başka bir ayar yapmama gerek var mı acaba? Direk tanır mı?

BIOS'u güncel olduğu için tanır.

Geri
Yukarı