Ofis için yüksek performanslı render bilgisayarı

Bütçe
70.000-90.000

arayossa

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Ofis kullanımı için 4K video render, 3D modelleme yapabileceğimiz ve yüksek kalite render alabileceğimiz bir sistem düşünüyoruz.

3D model render veya 3D model animasyonu renderlarken aynı zamanda da işlerimi aksatmadan Photoshop, Illustrator vb. programları kullanabileceğim güçte, uzun ömürlü, verdiğimiz paranın hakkını alabileceğimiz bir sistem istiyorum. Aklımdaki parçalar;

Ekran kartı: MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING X TRIO WHITE 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Karti | ITOPYA
İşlemci: Intel Core i9 13900KS 6.0GHz 36MB Önbellek 24 Çekirdek 1700 10nm Islemci | ITOPYA

Diğer sistem parçaları için neler önerirsiniz?

Ek olarak;
Sizce 64 GB RAM bu isteklerimi karşılar mı? Yoksa 128 GB RAM'e çıkmalı mıyım?

Herkese merhaba,

Ofis kullanımı için 4K video render, 3D modelleme yapabileceğimiz ve yüksek kalite render alabileceğimiz bir sistem düşünüyoruz.

3D model render veya 3D model animasyonu renderlarken aynı zamanda da işlerimi aksatmadan Photoshop, Illustrator vb. programları kullanabileceğim güçte, uzun ömürlü, verdiğimiz paranın hakkını alabileceğimiz bir sistem istiyorum. Aklımdaki parçalar;

Ekran kartı: MSI GeForce RTX 4070 Ti GAMING X TRIO WHITE 12GB GDDR6X 192 Bit DLSS 3 Ekran Karti | ITOPYA
İşlemci: Intel Core i9 13900KS 6.0GHz 36MB Önbellek 24 Çekirdek 1700 10nm Islemci | ITOPYA

Diğer sistem parçaları için neler önerirsiniz?

Ek olarak;
Sizce 64 GB RAM bu isteklerimi karşılar mı? Yoksa 128 GB RAM'e çıkmalı mıyım?
64Gb ram yeterlidir. Para sizin için önemli değilse 128 GB de alabilirsiniz.

4TB SSD, 8TB seçeneğide mevcut.

1000W, 850W seçeneğide mevcut.

Anakart: MSI MPG Z690 GAMING CARBON WIFI 6666MHz DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI DP ATX Anakart | ITOPYA

Soğutucu: CORSAIR iCUE H150i ELITE LCD XT 360mm Display RGB Islemci Sivi Sogutucu | ITOPYA
Veya

64 GB RAM yeterlidir. Para sizin için önemli değilse 128 GB de alabilirsiniz.

4TB SSD, 8TB seçeneğide mevcut.

1000W, 850W seçeneğide mevcut.

Anakart: MSI MPG Z690 GAMING CARBON WIFI 6666MHz DDR5 Soket 1700 M.2 HDMI DP ATX Anakart | ITOPYA

Soğutucu: CORSAIR iCUE H150i ELITE LCD XT 360mm Display RGB Islemci Sivi Sogutucu | ITOPYA
Veya

Önerileriniz için teşekkürler. Fikirlerinizi alarak;

Bu şekilde tamamladım.

İlginiz için teşekkürler.

Ayrıca;
Şahsi olarak da bir oyun sistemi toplamıştım. Kasa seçimim ne yazık ki yanlış oldu. Kendi düşünceme göre hava akışını sağlıklı bir şekilde yapamadığı için içerideki sıcaklık SSD'me zarar verdi. Ve 1 hafta teknik serviste kaldı.

Bu sistemde bu gibi bir hata olmaması için kasa önerilerinizi de bekliyorum.

* Gönderdiğim sistemde 750W PSU eklenmiş şimdi fark ettim. O 850 olarak güncellenecek

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı