Ofis işleri için paylaşımlı GPU'ya sahip Lenovo Ideapad 5 Pro alınır mı?

Bütçe
20,000

ironicix35

Femtopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Digital Marketing
Dostlar selam,

2023'e girmeden bir laptop alma planım var.

Freelancer olarak çalışıyorum. Ben nereye, laptopum oraya oldu bugüne kadar.

Laptop kullanımım tam olarak şu şekilde:

%90 Browser işlemleri(aynı anda 25 - 30 sekme açık sürekli)
%5 Photoshop (haftada 1 ya da 2 kez)
%5 CS 1.6 Online (haftada 4 - 5 kez yarımşar saat )

Aşağıdaki laptopu almayı düşünüyorum. Çünkü;

- Ekranı 16"
- Bataryasının kuvvetli olması
- 2.5 K Ekran

Kafamdaki tek soru işareti, harici bir ekran kartı olmaması benim gibi sadece iş odaklı laptopu kullananlar için dezavantaj mı yoksa avantaj mı bilemedim.

Bu noktada, tecrübeli arkadaşların desteğini bekliyorum.

Bütçemi 20K'ya kadar çıkarabilirim. Bu paraya paylaşımsız laptop alınmaz derseniz, farklı alternatiflere de açığım.

8 yıldır ASUS laptop kullanıcısıyım. O yüzden marka önceliğim şu anda ASUS ve Lenovo açıkçası. Gaming laptoplar bana uygun değil. Çünkü müşteri görüşmelerine gitmekteyim. Cafcaflı çıkmayalım adamların karşısına :)

Daha dün akşam linkteki cihazın siparişini verdim. İşlemci kıyaslamalarına bakınca gerçekten performanslı görünüyor bir çok kaynaktan araştırdım ama net bir incelemesine şahit olamadım cihaz geldikten sonra gerekli testleri yapıp almanı öneririm.

Daha dün akşam linkteki cihazın siparişini verdim. İşlemci kıyaslamalarına bakınca gerçekten performanslı görünüyor bir çok kaynaktan araştırdım ama net bir incelemesine şahit olamadım cihaz geldikten sonra gerekli testleri yapıp almanı öneririm.
Öncelikle hayırlısı olsun. Linkteki ürün ben de gördüm. Baya da alan oldu takip ettiğim kadarıyla. Ama ben biraz daha premium hissiyatı yaratacak laptoplara bakmak zorundayım işimden dolayı.

Beğenmezsem iade edebileceğimi söyledi amazon yetkilisi. Sanırım öyle yapacağım.

Teşekkürler.

Atmis oldugunuz cihaz bahsettiginiz isler icin gayet uygun. Burada onemli olan harici ekran kartindan ziyade islemcinin pil tarafindaki verimliligi, tasinabilirlik, kasa ve ekran. Lenovo bunlari gayet iyi bir sekilde karsiliyor. Alternatif olarak Huawei D16 bakabilirsiniz.

öneri için teşekkürler.

Ben bu laptopu dizayn olarak çok beğeniyorum. Aslında tam olarak bana hitap ediyor ama okuduğum yorumlarda bataryanın beklenenden çok hızlı bittiğini belirtmişler.

Işık sızması vs benim için sorun değil beni rahatsız etmez. Ama bataryanın hızlı bitmesi sebebiyle elemek zorunda kaldım.

Öncelikle hayırlısı olsun. Linkteki ürün ben de gördüm. Baya da alan oldu takip ettiğim kadarıyla. Ama ben biraz daha premium hissiyatı yaratacak laptoplara bakmak zorundayım işimden dolayı.

Beğenmezsem iade edebileceğimi söyledi amazon yetkilisi. Sanırım öyle yapacağım.

Teşekkürler.
Aspire 7 nin bu yeni serisinde üst kapak aluminyum ve gayet kibar zarif bir cihaz. Alt kasası da gayet iyi klavyesi güzel. Dışardan bakınca kimse oyun bilgisayarı demez, oyun oynatabilen iş bilgisayarı yapmışlar desem yeridir. Premium hissiyatı derken ne beklediğinizi anlamadım ama bu cihaz bulunduğunuz yerde sizi rezil etmez süsü püsü yok ultrabook gibi sade F/P olarak şu an baya popüler

@ironicix35 Karar verdiniz mi? Ben de bahsettiğiniz ayarlarda bir cihaz bakıyorum.
Maalesef henüz karar veremedim, kafayı yemek üzereyim:) teknosaya gittim oradaki görevli hp pavilion modelini önerdi. Mavi renk tasarımı vardi çok hoşuma gitti. Kafam çok karışık...

Bu konuyu ileride görüntüleyecek arkadaşlar için ufak bir güncelleme:

Huawei Matebook D16 siparişi verdim.
Satıcı: Hepsiburada
Fiyat: 16,198 TL

Yaklaşık 4 - 5 yıldır Asus i5 7200U işlemcili , 16 GB RAM'li bir laptop kullanıyordum.

Huawei'yi tercih etme sebeplerimin en başında, oldukça premium bir görüntüye sahip olması geliyor. Bir kaç hafta kullandıktan sonra ilk izlenimlerimi paylaşacağım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı