Ofisel Alpha Fab1 alınır mı?

Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Koltuk benim için gayet rahat. Oturma kısmındaki sünger ne çok ince ne çok kalın. Uzun süreli oturmalarda ağrı sızı yapmadı. Baş yastığı ve bel yastığı yumuşak. Kolumuzu koyduğumuz kolçakların süngeri sert ama dirsekleri acıtmıyor. Tek sorun kolçaklarda biraz sallanma var. Ayrıca ilk 2-3 gün gıcırdama yoktu gayet sessizdi ama şu an koltuğu geriye yatırmaya çalışırken gıcırdama oluyor. Koltuğa birden oturup sırt kısmına doğru aniden yüklenince gıcırdama daha sesli oluyor. Onun dışında koltukta normal şekilde otururken, sağa sola dönerken herhangi bir ses, gıcırdama, zorlanma olmuyor. Tekerlekleri halıda biraz zor hareket ediyor ama o da normal bir şey. Halıda rahat hareket etse yerimizde duramayız zaten. Şimdilik görüşlerim bu şekilde. Önerir miyim açıkçası bütçeyi arttırma şansın varsa daha iyi bir şey almanı tavsiye ederim ama "bütçeyi arttıramam, beni 1.5-2 sene götürecek bir koltuk lazım" dersen işini görecektir diye düşünüyorum. Ben de o şekilde düşünerek aldım çünkü.

Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Koltuk benim için gayet rahat. Oturma kısmındaki sünger ne çok ince ne çok kalın. Uzun süreli oturmalarda ağrı sızı yapmadı. Baş yastığı ve bel yastığı yumuşak. Kolumuzu koyduğumuz kolçakların süngeri sert ama dirsekleri acıtmıyor. Tek sorun kolçaklarda biraz sallanma var. Ayrıca ilk 2-3 gün gıcırdama yoktu gayet sessizdi ama şu an koltuğu geriye yatırmaya çalışırken gıcırdama oluyor. Koltuğa birden oturup sırt kısmına doğru aniden yüklenince gıcırdama daha sesli oluyor. Onun dışında koltukta normal şekilde otururken, sağa sola dönerken herhangi bir ses, gıcırdama, zorlanma olmuyor. Tekerlekleri halıda biraz zor hareket ediyor ama o da normal bir şey. Halıda rahat hareket etse yerimizde duramayız zaten. Şimdilik görüşlerim bu şekilde. Önerir miyim açıkçası bütçeyi arttırma şansın varsa daha iyi bir şey almanı tavsiye ederim ama "bütçeyi arttıramam, beni 1.5-2 sene götürecek bir koltuk lazım" dersen işini görecektir diye düşünüyorum. Ben de o şekilde düşünerek aldım çünkü.
Benim boyum 185 kilom 80 sizce boyuma uygun mu bu koltuk ?

Uzun kullanımda sorun çıkartıyor mu?

Benim boyum 185 kilom 80 sizce boyuma uygun mu bu koltuk ?
Benim boyum 1.75cm civarında bana tam geliyor. Sana biraz kısa gelebilir dostum.

@OnuR CS gicirdayan yere sıvı gress sık.
Sıktım dostum ama hâlâ biraz devam ediyor. Aslında gıcırdamaya çözüm amaçlı ufak bir video çekseler iyi olur. Çünkü alan herkeste aynı sorun var gördüğüm kadarıyla.

Uzun kullanımda sorun çıkartıyor mu?
Oturma sürem 5 saati aştığında ağrı yapmaya başlıyor. İşten dolayı falan bilgisayar başında zaman geçiremediğim için sorun olmuyor. 3.5-4 saat için ideal. Ama daha uzun süre vakit geçiriyorsan ya minder koymalısın ya da farklı bir koltuk almalısın.

Aman aman uzak durun aldım 15 gün içinde oturduğum sünger ezildi direk tahtasına oturmaya başladım altıma minden koymama rağmen Max 1.5 saat içinde tekrar ağrı sızı başladı. Sırt kısmı iyi ama oturma tarafı aşırı kötü. Sattım bereket fazla zarar etmeden.

Benim boyum 1.75cm civarında bana tam geliyor. Sana biraz kısa gelebilir dostum.

Sıktım dostum ama hâlâ biraz devam ediyor. Aslında gıcırdamaya çözüm amaçlı ufak bir video çekseler iyi olur. Çünkü alan herkeste aynı sorun var gördüğüm kadarıyla.

Oturma sürem 5 saati aştığında ağrı yapmaya başlıyor. İşten dolayı falan bilgisayar başında zaman geçiremediğim için sorun olmuyor. 3.5-4 saat için ideal. Ama daha uzun süre vakit geçiriyorsan ya minder koymalısın ya da farklı bir koltuk almalısın.
Hocam, üzerinden biraz süre geçmiş. Güncel yorumların da değişiklik var mı?

Hocam, üzerinden biraz süre geçmiş. Güncel yorumların da değişiklik var mı?
Dostum kendi sitelerinde daha detaylı bir yorum yazdım fakat yayınlamadılar. Büyük ihtimalle ürünün puanı düşmesin diye ve yazdığım detaylı yorumdan dolayı insanlar almaktan vazgeçebilir diye yayınlamadılar. Bu yüzden hiçbir zaman alacağımız ürünün sitesindeki yorumlara güvenmememiz gerektiğini anlamış oldum. Sitelerine yazdığım ve güncel yorumumu direkt aktarıyorum;

"Öncelikle koltuğun kutusunda biraz zedelenme vardı ama koltukta herhangi bir hasar yoktu. Ağır bir ürün olduğu için kutusunun zedelenmesi normal diye düşünüyorum. Paketleme iyiydi ve koltuk sağlam yerleştirilmişti. Hasarsız bir şekilde geldi ve zorlanmadan kurdum. Koltuğu yaklaşık 3 haftadır kullanmaktayım. Ürün fiyatına göre cidden kaliteli. Renk çeşitliliği olması çok güzel ve renkleri çok hoş. Kumaşı da gayet güzel ve süngeri rahat. İşten dolayı uzun süre oturamıyorum o yüzden şimdiye kadar ağrı sızı yapmadı. Sadece bir pazar günü yaklaşık 6-7 saat oturma imkanım oldu ve biraz ağrı yapmaya başladı. Baş yastığı ve bel yastığı yumuşak. Koltuğun resimlerinde yastıklardaki logolarda X harfi kırmızı olarak görülüyor ama bana gelenlerde öyle bir şey yoktu. Dümdüz beyaz iplik ile dikmişler. Bunun benim veya alacak kişiler için sorun olacağını sanmıyorum ama belirtmek istedim. Kolumuzu koyduğumuz kolçakların süngeri sert ama dirsekleri acıtmıyor. Fakat kolçaklarda sallanma var. Kolumuzu dayadığımızda sallanmıyor ama çabuk kırılacakmış gibi duruyor. Çok sallandığı için dayanıksız hissiyatı veriyor. Kolçaklara yaslanarak film izlemeye çekiniyorum her an kırılabilir diye. Umarım kırıldığı takdirde firma yardımcı olur. Kullanıcı hatası demezler inşallah. Koltuğu sağa sola dönderirken herhangi bir ses, gıcırdama, zorlanma olmuyor. Koltuk fiyatına göre iyi ama hâlâ yaşamakta olduğum en büyük sorun olan gıcırdamaya bir türlü çözüm bulamadım. Koltukta otururken vücudumu sağa veya sola doğru yasladığımda gıcırdama yapıyor. Elbette metal parçalardan oluşan bir düzenek olduğu için gıcırdayabilir ama bu ufak tefek bir gıcırdama değil. Kulaklıkla müzik dinlerken dahi çok net duyulabiliyor ve bazı durumlarda aşırı rahatsız edici oluyor. Tam olarak nasıl bir şekilde çözüleceğine dair, koltuğun nerelerinin yağlanması gerektiğine dair bir anlatım veya video çekilse çok iyi olur çünkü ucuz veya pahalı hangi koltuğu alırsanız alın kısa ya da uzun bir süre sonra elbet gıcırdama olacaktır diye düşünüyorum. En azından Ofisel bize bir çözüm sunarak işimizi görebilir. Yardımcı olurlarsa ben ve pek çok kişi sevinecektir. Herkese iyi günlerde kullanmasını dilerim, hayırlı olsun."

Yeni konular

Geri
Yukarı