Ofisel oyuncu koltuğu ve müşteri hizmetleri rezaleti

deux freres

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, yazın Ofisel Fab1 ürünlü koltuğu alarak çok büyük bir hata yapmışım, ne yazık ki bunu daha yeni fark ediyorum. Koltuk bana ilk geldikten sonra kol kısımlarında bariz bir sorun vardı ve fazla hareket ediyordu ve bu sorun zamanla daha da kötüleşti ve sandalyenin oturak kısmının tahtası neredeyse ortadan ikiye kırılmış gibiydi. Üretim kısmından Barış Bey ile görüşüp durumu kendilerine izah ettim ve oturak kısmını onlara iletmemi söylediler. Ben de öyle yaparak kargoya ve yaklaşık 2-3 hafta sonra oturak kısım 'güya' tamir edilerek bana geri gönderildi, ayrıca kargo parasını da bana ödettirdiler. Ama gelin görün ki montajdan hemen sonra oturmamla beraber çok daha kötü bir şekilde kırıldı. Buradaki linkten videoyu izleyerek ne demek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz. Ayrıca sandalyenin mekanizmasında ve sırt kısmında da problemler vardı. Barış Bey ile tekrar görüşme yaptıktan sonra tüm sandalyeyi değişim için onlara kargolamamı istediler (ben iyimser davranıp amortisör, ayaklık ve kol koyma kısımlarını göndermedim herhangi bir sorun olmadığı için). Ardından güzelce paketleyip MNG kargo ile bana iletmiş oldukları adrese gönderim yaptım. Aradan yaklaşık 23-24 gün geçti ve hala ortada bir haber olmayınca arayıp sormak istedim, bir de ne göreyim sandalye onlara ulaşmamış. Yaklaşık 2-3 gün boyunca MNG müşteri hizmetleri ve dağıtıcı şube görüşmeler gerçekleştirdik. Sonunda bana kargoyu teslim alan kişinin Barış Bey olduğunu ilettiler. Ancak 4-5 gündür ne müşteri hizmetleri ne de üretim kısmından kimse yardımcı olmuyor. Kargoyu ısrarla almadıklarını söylüyorlar. Zaten müşteri hizmetlerinin bilgisizliği ve sanki kaç yıllık arkadaşımmış gibi konuşma tavırlarından bahsetmiyorum bile. Ben o kargonun onlara iletildiğinden adım gibi eminim ama mallarının arkasında durmuyorlar, hatta arkasında durmakla kalmayıp böyle bir yola başvuruyorlar. Siz olsanız bu durumda ne yapardınız ya da bana nasıl bir yol almamı önerirsiniz? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürlerimi iletiyorum.

Oyuncu koltukları uzun süreli kullanım için tasarlanmış ürünler olduğu için ahşap iskeletli üretilmez zaten.
Ofis koltukları ya da sandalyeler ahşap iskeletli üretilir ama maalesef birçok firma ucuza ürün üretmek için ahşap iskeletli kalitesiz ürünleri renkli döşeyip oyuncu koltuğu olarak lanse edip satarak bizleri kandırmaya çalışmaktadır.
Dediğiniz ofisel ve markası XPrime ürünlerinde bende maalesef çok şikayet gördüm bu konuda.
Bu yüzden oyuncu koltuğu alırken bilindik ve kalitesini kanıtlamış firmaların tercih edilmesi gerekiyor.

e-Devlet üzerinden faturan ile birlikte tüketici hakem heyetine başvur, sonra da Şikayetvar'a yazabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç görüşme daha sonrası başka birisi ile konuşma yaptım. Gönderi kodunu istediler, sanırım kontrollerden sonra hatanın kendilerinde olduğunu fark edince hiçbir şey söylemeden kargoya vermişler. Bakalım bu sefer ne kadar dayanacak.

oyuncu koltuğu alırken bilindik ve kalitesini kanıtlamış firmaların tercih edilmesi gerekiyor
Kesinlikle katılıyorum hocam. Aldığım sırada çok fazla olumsuz yoruma rastlamadığım için bir sorun olmaz diye düşünmüştüm ama çok pişman oldum.

Geçen sene yaşamıştım bu olayı. 2-3 haftalık uğraşım sonucunda sorunumu çözmek zorunda kaldılar. Vermiş oldukları anlaşmalı kargoyu teslim almışlardı ancak haftalar boyunca almadıklarını, böyle bir kargonun ellerine ulaşmadıklarını söylediler. Birkaç hafta boyunca sürekli arayıp darlayınca gönderdiğim ürünleri göndermek zorunda kaldılar fakat kargo elime ulaşınca eksik parça gönderdiklerini gördüm. Onun için de ayrıca uğraşmak zorunda kaldım ve gönderdikleri her kargoyu alıcı ödemeli gönderdikleri için her parçaya ayrı ayrı kargo parası ödedim. Müşteri memnuniyetinin rezilliğinden daha fazla hiç bahsetmeye gerek yok bence, ürünlerinin rezaleti ise ortada. Aşırı konforsuz ve ucuz yapılmış malzemelerden oluşuyor. Aldıktan sonra 2 defa tamamen tekerlek değişimi yaptım ve amortisörü çok kısa bir zamanda bozulduğu için yine kendim değiştirdim. Sünger kalitesi zaten çok kötü, 15-20 dakikalık kısa bir zamanda oturduğunuz yer ağrı yapmaya başlıyor. Bu hafta XDrive Akıncı ya da Akdeniz modellerinden birisine yöneleceğim ancak boyum 195 olduğundan hangisini alacağım konusunda hala kararsızım.

Geçen sene yaşamıştım bu olayı. 2-3 haftalık uğraşım sonucunda sorunumu çözmek zorunda kaldılar. Vermiş oldukları anlaşmalı kargoyu teslim almışlardı ancak haftalar boyunca almadıklarını, böyle bir kargonun ellerine ulaşmadıklarını söylediler. Birkaç hafta boyunca sürekli arayıp darlayınca gönderdiğim ürünleri göndermek zorunda kaldılar fakat kargo elime ulaşınca eksik parça gönderdiklerini gördüm. Onun için de ayrıca uğraşmak zorunda kaldım ve gönderdikleri her kargoyu alıcı ödemeli gönderdikleri için her parçaya ayrı ayrı kargo parası ödedim. Müşteri memnuniyetinin rezilliğinden daha fazla hiç bahsetmeye gerek yok bence, ürünlerinin rezaleti ise ortada. Aşırı konforsuz ve ucuz yapılmış malzemelerden oluşuyor. Aldıktan sonra 2 defa tamamen tekerlek değişimi yaptım ve amortisörü çok kısa bir zamanda bozulduğu için yine kendim değiştirdim. Sünger kalitesi zaten çok kötü, 15-20 dakikalık kısa bir zamanda oturduğunuz yer ağrı yapmaya başlıyor. Bu hafta XDrive Akıncı ya da Akdeniz modellerinden birisine yöneleceğim ancak boyum 195 olduğundan hangisini alacağım konusunda hala kararsızım.
Benim oturduğum kısım kırılmıştı 750 tl istediler oturma kısmı için vazgeçtik şimdi yaptırdık fakat yaslandığımız kısım kırık alttaki demirle bağlanan yer orayı yaptırmaya çalışacaz fakat diğer oyuncu koltukları pahalı...

Geri
Yukarı