Okan Serbes'in gittiği Bootcamp okulunun olayı nedir?

Ardaaq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba YouTube'da gezerken Okan Serbes'in kanalında Bootcamp kursu ile 6 ayda yazılım öğrenip tester olunabildiğini öğrendim. Biraz araştırdım bir kişi öyle yerlere paranızı kaptırmayın, oturun kendiniz öğrenin Bootcamp'in olayı 6 ayda yoğunlaştırılmış eğitim onun yerine kendiniz 1 senede çalışarak öğrenebilirsiniz demişti ve Okan Serbest Bootcamp kursunun bitiminden sonra yıllık 90 100 120 bin dolarlık 3 4 teklif aldı, 6 7 ay eğitim görüp uzaktan çalışarak yıllık bu paraların kazanılabildiğini söyledi. Ben kendim onların Bootcamp'te anlattıkları konuları evde kendim öğrensem iş bulurken elimde diploma olmadığı için sıkıntı çeker miyim Bootcamp olayı mantıklı mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok yazılımcı açığı var çünkü. O bootcamp ekstra olarak size sertifikalarda sağlıyor. İş bulmanıza da yardımcı oluyor diye biliyorum. Yıllık 90 bin Dolar zaten bir yazılımcı için başlangıç seviyesi oluyor sanırım vergiler çıkmamış hali ile. Evinizde de öğrenirsiniz ama diploma olmadığı için sıkıntı çıkarır. En azından sertifika diploma kadar olmasa da fayda ediyor.

Bu arada Türkiye'de bu paralar zor. Okan Serbes'i çok izlemiyorum, bilmiyorum da ama bu devirde çoğu kişiye güvenmeyin derim. Belki de bootcamp ile anlaşmıştır belli bir üye karşılığında belli bir ücret alıyor olabilir. Kesin konuşmuyorum bu arada hakkına girmeyeyim.

Çok yazılımcı açığı var çünkü. O Bootcamp ekstra olarak size sertifikalarda sağlıyor. İş bulmanıza da yardımcı oluyor diye biliyorum. Yıllık 90 bin dolar zaten bir yazılımcı için başlangıç seviyesi oluyor sanırım vergiler çıkmamış hali ile. Evinizde de öğrenirsiniz ama diploma olmadığı için sıkıntı çıkarır. En azından sertifika diploma kadar olmasa da fayda ediyor.

Bu arada Türkiye'de bu paralar zor. Okan Serbest'i çok izlemiyorum, bilmiyorum da ama bu devirde çoğu kişiye güvenmeyin derim. Belki de Bootcamp ile anlaşmıştır belli bir üye karşılığında belli bir ücret alıyor olabilir. Kesin konuşmuyorum bu arada hakkına girmeyeyim.

Şu an 9. sınıfım ingilizcemi az çok eskisine nazaran geliştirdiğimi hissedebiliyorum ileride kendi düşüncem 4 yıllık teknoloji yazılım vb sayılsal bir bölüm yazmayı düşünüyorum gidebildiğim en yakın tarihte Amerika'ya gidip kalmak için uğraşıyorum şimdi kendimi böyle yazılım konusunda geliştirip üniversitede ilk yıl Amerika'ya wat ile gidip kalmaya çalışacağım ilk yıl kalamasam bile 2. yıl bir daha wat ile gidip kalmayı deneyeceğim eğer kalabilirsem okulu bırakıp orada yaşamayı düşünüyorum ailem beni destekliyor kalmak için evlilik falan her şeyi yapmaya çalışacağım dediğim gibi YouTube'da gezerken karşıma çıktı 6 ay çalışıp hemen iş bulabiliyorsun ve maaşında çok güzel en güzel yani ise evden çalışabiliyorsun Amerika'da kalabiliyorsam okulu bırakırım elimde bir yazılım mesleği olursa çok avantajlı olurum şu an lise döneminde kendim okan serbesin Bootcamp'te öğrendiği bilgileri kendim evde lise döneminde öğrenip Amerika'da iş bulabilir miyim diye merak ediyorum.

Şu an 9. sınıfım ingilizcemi az çok eskisine nazaran geliştirdiğimi hissedebiliyorum ileride kendi düşüncem 4 yıllık teknoloji yazılım vb sayılsal bir bölüm yazmayı düşünüyorum gidebildiğim en yakın tarihte Amerika'ya gidip kalmak için uğraşıyorum şimdi kendimi böyle yazılım konusunda geliştirip üniversitede ilk yıl Amerika'ya wat ile gidip kalmaya çalışacağım ilk yıl kalamasam bile 2. yıl bir daha wat ile gidip kalmayı deneyeceğim eğer kalabilirsem okulu bırakıp orada yaşamayı düşünüyorum ailem beni destekliyor kalmak için evlilik falan her şeyi yapmaya çalışacağım dediğim gibi YouTube'da gezerken karşıma çıktı 6 ay çalışıp hemen iş bulabiliyorsun ve maaşında çok güzel en güzel yani ise evden çalışabiliyorsun Amerika'da kalabiliyorsam okulu bırakırım elimde bir yazılım mesleği olursa çok avantajlı olurum şu an lise döneminde kendim okan serbesin Bootcamp'te öğrendiği bilgileri kendim evde lise döneminde öğrenip Amerika'da iş bulabilir miyim diye merak ediyorum.

Acaba ücreti ne kadar?

Sen 9.sınıfta böyle hayallere dalma herkes böyle hayal kuruyor yapan kaç kisi? Sen üni sınavına hazırlan şimdiden sonra pişman olursun.

Ben yerinizde olsam şu an sadece derslerime odaklanırdım. Hayaliniz gayet güzel ve gerçekleşmeyecek bir şey değil ama bunun için büyük bir emek gerekli. Şimdiden çalışırsanız iyi bir üniversitede yazılım mühendisliği veya benzeri bir bölüm kazanıp kendinizi geliştirirseniz zaten sadece Amerika değil tüm dünyanın kapıları size açılır.

Boot camp asil mantigi size sahte bir ozgecmis olusturmalari ogrettigi seyler o kadar da etkili degil. Amerika'da bu Bootcamp'lar mezun olan ogrencilerine 3-6 yil arasi sahte is gecmisi olusturuyor ve sirketler buna guvenerek bu parayi veriyorlar.

Geri
Yukarı