OKB geçmişi olan biri hostes olabilir mi?

wiantros

Zeptopat
Daha fazla  
2020 yılında obsesif kompülsif bozukluğum başladı. Psikiyatriye gittim, 1 yıl arayla düzenli ilaç kullandım şimdiye kadar. Sorum şu olacak, THY sağlık şartları arasında kabin memuru olamayacağım yazıyor fakat diğer firmaların şartlarını bilmiyorum. Sizce olabilir miyim? Bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim çünkü benim için önemli bir konu.

Maalesef olamazsın.
Şöyle düşün şimdi, 2 aday var ve hemen hemen aynı CV'ye sahipsiniz ama senin geçmişinde bu hastalık varken öbüründe yok. Bu durumda iş veren olsan sen hangisini alırdın? Üzgünüm. Bu tarz hastalıklar ciddi hastalıklar ve tekrar nüksetmeyeceğinin garantisi yok. Ki havacılık sektöründe önemli bunlar, hostesin kendinden önce yolcuların güvenliğini sağlaması gerekiyor, acil bir durumda tetiklenmeyeceğinin garantisi yok.

Teşekkür ederim. Çok istiyordum ama olmayacak gibi görünüyor. Kendime yeni bir hedef bulmakta çok zorlanıyorum açıkçası. :(

Teşekkür ederim. Çok istiyordum ama olmayacak gibi görünüyor. Kendime yeni bir hedef bulmakta çok zorlanıyorum açıkçası. :(
Dur bakalım hemen pes etmek yok. Havacılık sektöründe halihazırda işin içinde olan bilgi sahibi iki kişiyi biliyorum, yazmak isterlerse onların tavsiyelerine de kulak ver, bildirimden rahatsız olmazlar umarım:
@Jira @painkiller Hocalarım da soruna yardımcı olurlar diye düşünüyorum.
Hayalin varsa peşinden koş dostum, THY'nın kuralları diğerlerine göre daha katı ancak gerçekten isteyince kolay kolay yapılamayacak hiçbir şeyin olmadığını öğrendim.

THY, maalesef çok katı kurallara sahip. Boy ölçüsünde 2 cm ile elenen insan oldu bu sene. OKB teşhisi maalesef THY için direkt elenme sebebi. Diğer firmalar bu kadar katı mıdır emin değilim.

THY direkt olmaz diyebilirim, diğer firmalarda da şansın bence düşük çünkü 2 kişi arasında geçmişinde tanı olmayanı seçmeleri daha mantıklı olur, ki öyle de yapıyolar.

Faklı bölüm oku, yabancı dilini geliştir. Şu an lise mezunu dil bileni bile alıyorlar. Dolayısıyla eline farklı diploma koyduktan sonra şansını istediğin kadar deneyebilirsin. Kabin memurluğu okuyup işsiz kalmaktan iyidir.

Cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sanırım @Jira'nın dediğini uygulayacağım. Umarım her şey yolunda gider. Sağlıcakla kalın.

Cevaplarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Sanırım @Jira'nın dediğini uygulayacağım. Umarım her şey yolunda gider. Sağlıcakla kalın.
Rica ederiz dostum havacılığa merakın varsa THK bünyesinde model uçak öğretmeni, planör eğitmeni vs. olabilirsin bu konuda yardımcı olabilecek güzel kontaklar sağlayabilirim sana.
Bunun dışında herhangi bir okul bölüm düşüncesi vs. aklına takılan şeyleri buraya konu açabilirsin ben de tecrübelerim ve bilgilerim doğrultusunda yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiği kadar.

THY, maalesef çok katı kurallara sahip. Boy ölçüsünde 2 cm ile elenen insan oldu bu sene. OKB teşhisi maalesef THY için direkt elenme sebebi. Diğer firmalar bu kadar katı mıdır emin değilim.
merhaba geçmişte ergenlik zamanımda gittiğim olmuştu e nabızdan baktım bi tanı falan yok koyulmamış ama hastane ziyaretim gözüküyor 3 tane bunun için sıkıntı olur mu? hiç bi ilaç falan da kullanmadım boşuna gitmişim yani @painkiller

Geri
Yukarı