Oksitlenme nasıl anlaşılır?

İlk döküldüğünde klavye masa üzerine doğru baktırıp ilk fazlalık olanlar dökülürken kuru havluyla alıp, bilgin varsa cihazı açıp batarya söküp ve BIOS pilini de aynı şekil söküp kurumasını bekletmeliydin. Sonrasında kontak temizleyici tarzı elektrik iletmeyen ile temizleyecektin anakartı falan ve iyice klavye kurutmak için klavyeyi söküp bekletecektin. Ama garanti tarafından yine her türlü anlaşırsa garantiden çıkabilirdi ve aynı zamanda zararı ne ise parasını verip garantine devam ederdin. Acer'da genellikle anakarta ve plastik kasaya baktıkları için diğer bileşenler için yine de sorun oluşturmazdı.

Bu gün servisi aradık. Adam bilgisayarı çalıştır olan olmuştur zaten, o sürede kurumuştur dedi. Ben de adamın gazına gelip çalıştırdım laptopu. Sıkıntısız bir şekilde açıldı, hiçbir yerinde sorun görmedim. Adam ardından kontrol için servisimize getirin dedi. Özel servisler bilgisayarı açtığında garantisi bitiyormuş, İstanbul'da olan resmi servislerine göndermemizi istediler. Yarın yola çıkacak.

Bu gün servisi aradık. Adam bilgisayarı çalıştır olan olmuştur zaten, o sürede kurumuştur dedi.
Servisin bu cevabına hayran kaldım. Servis olmalarına vesile olan herkesi saygıyla selamlıyorum.

Özel servisler bilgisayarı açtığında garantisi bitiyormuş, İstanbul'da olan resmi servislerine göndermemizi istediler.
Zaten sıvı teması olduğu için garanti dışı kalacak ki. Resmi servise resmi servis olduğu için verin. Garanti için değil.

Ben cihazıma su döküldükten sonra temizleyip bir süre sonra başka bir sebepten garantiye vermiştim. Ürünü teslim alınca su dökdüğüm aklıma geldi. Fark etselerdi bir şey derlerdi herhalde. Garanti dahilinde işlem yapıldı.

Zaten sıvı teması olduğu için garanti dışı kalacak ki. Resmi servise resmi servis olduğu için verin. Garanti için değil.

Ben cihazıma su döküldükten sonra temizleyip bir süre sonra başka bir sebepten garantiye vermiştim. Ürünü teslim alınca su dökdüğüm aklıma geldi. Fark etselerdi bir şey derlerdi herhalde. Garanti dahilinde işlem yapıldı.
Demek istediğim, özel servisler bilgisayarın içini açınca garanti iptal oluyormuş. Su teması garantiyi iptal etmiyor diye biliyorum, sadece garanti dışı oluyor herhalde.

Laptop PC'me abartısız:

6+ Kupa şekerli çay,
10+ şişe gazlı içecek (kola, gazoz),
30+ kez su (şişenin dibinin de döküldüğü oldu yarısının da)

Ama hiçbirinde içini açmakla falan uraşmadım. Arasına ve altına havlu koyup saç kurutma makinesi ile ısıttım ve öylece sabaha kadar beklettim ondan sonra kullanmaya devam ettim. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Bu gün servisi aradık. Adam bilgisayarı çalıştır olan olmuştur zaten, o sürede kurumuştur dedi. Ben de adamın gazına gelip çalıştırdım laptopu. Sıkıntısız bir şekilde açıldı, hiçbir yerinde sorun görmedim. Adam ardından kontrol için servisimize getirin dedi. Özel servisler bilgisayarı açtığında garantisi bitiyormuş, İstanbul'da olan resmi servislerine göndermemizi istediler. Yarın yola çıkacak.
Benim de başıma geldi de serviste sorun çıktı mı?

Demek istediğim, özel servisler bilgisayarın içini açınca garanti iptal oluyormuş. Su teması garantiyi iptal etmiyor diye biliyorum, sadece garanti dışı oluyor herhalde.
Laptop PC'me abartısız:

6+ Kupa şekerli çay,
10+ şişe gazlı içecek (kola, gazoz),
30+ kez su (şişenin dibinin de döküldüğü oldu yarısının da)

Ama hiçbirinde içini açmakla falan uraşmadım. Arasına ve altına havlu koyup saç kurutma makinesi ile ısıttım ve öylece sabaha kadar beklettim ondan sonra kullanmaya devam ettim. Herhangi bir sorun yaşamadım.

Hala çalışıyor mu acaba? Oksitlenme sorunu oldu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı