Okul arkadaşı nereye şikayet edilir?

Boyum 142 kilom 36 13 yaşındayım pek sanmıyorum.

Benim de yaşıma göre boyum kısa. Arada sırada dalga geçiyorlarsa veya şiddet uygulamıyorlarsa pek bir şey yok demektir ancak iftira atıyorlarsa kendini ciddi bir şekilde savunmalısın. Sonuçta senin hakkında yalan atmışlar sessiz kalırsan iftiralara karşı daha çok iftira atarlar.

Hocam bir açığını bulup tehdit edebilirsiniz.
Veya ailenizle bu konuyu tartışıp ailenizle beraber müdür yardımcısına bu konuda şikayetçi olduğunuzu ve karşı tarafın velilerinin bilgilendirilmesini isteyebilirsiniz karşı tarafın velisiyle buluşup bu davranışlar nedeniyle dava açıcağınızı söyleyip göz korkutabilirsiniz muhtemelen o çocukta davranışlarını sonlandırır.

Bence bu bir hata olur zamanında yapmıştım kendim çözebileceğim bir sorunu hemen aileme anlattığım için 1 yıl boyunca dalga malzemesi olmuştum. İlk önce kendi denese ardından baktı olay çözülmüyor büyüyor ailesine başvurması daha iyi olur.

Bence bu bir hata olur zamanında yapmıştım kendim çözebileceğim bir sorunu hemen aileme anlattığım için 1 yıl boyunca dalga malzemesi olmuştum. İlk önce kendi denese ardından baktı olay çözülmüyor büyüyor ailesine başvurması daha iyi olur.

Tek başıma müdüre gidip sonra ailemle gidebilirim yeterli olmazsa zaten hocam bir şey yapmayacak.

Hocam sporun yaşı yoktur biraz kilo alırsanız iyi olur.
Boyunuz içinde yüzmeyi deneyebilirsiniz.

Yüzme beceremiyorum ama sportif biriyim gayet de.

Hocam hemen bildirirseniz tabii hata olur.
Muhtemelen çocuk uzun zamandır bu sorunu yaşıyor ve gelip bunu buraya danışmaya karar vermiş.
Bu sorunla uğraşmaktan sıkılmışta denebilir.

Tek başıma müdüre gidip sonra ailemle gidebilirim yeterli olmazsa zaten hocam bir şey yapmayacak.

Ailen bu durumu biliyorsa annen veya baban hocanın boş zamanında yanına gider konuşur.
Hocan daha ciddiye alır ve arkadaşların bilmediği için dalga konusu olmazsın.

Hocam bu konuya alışmanızın doğru bir davranış olacağını sanmıyorum.
Kendinizi savunmamız daha mantıklı olur,
Diğer türlü sürekli toplum içinde zorbalanırsınız.

Hocam hepsini şikayet etmeye kalksam :D

Ve ayrıca şikayet edersem fiziksel zorbalıkla da karşıya kalırım dayak da yerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı