Okul çok geç bitiyor

Hocam hiç mü duymadınız bakan değişti. Bakanın değişmesi demek bütün kuralların elden geçmesi demek.
Bakanın değiştiğini biliyordum da açık lise kurallarının değiştiğinden haberim yoktu. Benim zamanımda iyi liselerde okusa bile açığa geçip sadece dershaneye gelen arkadaşlarım vardı mantıksız değildi ondan söyledim.

Bakanın değiştiğini biliyordum da açık lise kurallarının değiştiğinden haberim yoktu. Benim zamanımda iyi liselerde okusa bile açığa geçip sadece dershaneye gelen arkadaşlarım vardı mantıksız değildi ondan söyledim.

Bence de mantıksız lakin son zamanlarda açık lise kayıtları çok yükseldiği için böyle yaptıklarını söylediler. Öğrenci mi bunlar yoksa mahkum mu belli değil.

Açığa geçmek için geçerli bir bahanen olması gerekiyor. Evlenme gibi anormal bir durum bunlardan birisi.

Asdshdgfjsd sırf bunun için evlenen birisi var bizim okulda.

Brom eğer üniversite hayalin varsa ve Derslerde'de iyiysen kesinlikle üniversiteye gideceğim diyorsan kurulu düzeni arkanda bırakıp Anadolu'ya git senin için veli nimet olur emin ol. Eğer LGS ve yıl sonu ortalamaların iyiyse daha iyi bir liseue gidersin ortamda iyi olur benden demesi. Kimse kurulu düzenini arkada bırakmadan başarılı olamaz benden demesi.

Kurulu düzenden kastın muhtemelen sınıf ortamı ve arkadaşların. Bende geçen seneye kadar böyleydim ve anlaştıgım bütün arkadaşlarım ya okulu bırakıp açıga geçti ya da okul değiştirdi ben kaldım. (12.sınıfım) benden demesi arkadaşlar geçici meslek kalıcı. Geleceğine odaklan. Ben üniversite okumayı düşünmediğim için meslekte kaldım yoksa bende Anadolu'ya geçerdim.
Son seneye geldikten sonra yeni tanıyacağım hocalardan verim alacağımı düşünmüyorum. LGS zamanında hoca değişince bile düzen kuramayıp matematiği bırakma seviyesine gelmiştim.

Son seneye geldikten sonra yeni tanıyacağım hocalardan verim alacağımı düşünmüyorum. LGS zamanında hoca değişince bile düzen kuramayıp matematiği bırakma seviyesine gelmiştim.

Emin ol sınıfında her dönem en az 2 defa öğretmenin değişecek kaçarı yok. En azından oturdugum ilde böyle bütün okullarda hocalar her dönem değişiyordu sürekli yeni hoca geliyor diğer hoca gidiyor falan. Falan.
Ama bana sorarsan Anadolu'ya geç ileride geriye dönüp kafana vurma derim.

Emin ol sınıfında her dönem en az 2 defa öğretmenin değişecek kaçarı yok. En azından oturdugum ilde böyle bütün okullarda hocalar her dönem değişiyordu sürekli yeni hoca geliyor diğer hoca gidiyor falan. Falan.
Ama bana sorarsan Anadolu'ya geç ileride geriye dönüp kafana vurma derim.
Anadoluda Almanca da vardı yanlış hatırlamıyorsam değil mi?

Anadolu'da Almanca da vardı yanlış hatırlamıyorsam değil mi?

Okuldan okula değişir. Bazılarında Almanca bazılarında İngilizce bazılarında Arapça gibi. Ama bunları kafaya takma dil dersinden sınıfta vs kalmazsın sadece kültür derslerine odaklan tabii ki de dil dersini de ihmal etme geçmek için değil öğrenmek içinde çalış. Baktın olmuyor hocanla özel olarak konus üniversiteye sıkı hazırlandıgını söyle. Bizde meslek okulu oldugu için yetiştiremedim derslerimde hocalarımla özel konusup okudugum meslekten ilerlemek istediği söyledim. Yardımcı oldular sanada olurlar emin ol kasma bu kadar rahat ol. 11.sınıfı geçersen 12.sınıfta daha da rahatlarsın dersler bakımından söylüyorum sınıfta kalma olasılıgın çok çok düşüyor ya derslerin berbat ötesi olacak ya da devamsızlık olacak bir de disiplin sucu var tabii ki. 12 de hocalar öğrencilere oldukca yardımcı olur sınavlar açısından.

Geri
Yukarı