Okul değiştirme ve nakil işlemi

VuenxFA

Hectopat
9. sınıfım 10'a geçtim artık fakat şu an okuduğum okul gerek ders gerek de çevre olsun cidden leş 132 kişi içinde 4 kişi takdir belgesi alabildi zaten. Çevreden dolayı da sigara ya nargileye vs. başladım ama karantina sayesinde uzaklaştım. İlçe de başka bir okul var oraya geçmek istiyorum fakat dönem başında bunun için uğraşmıştım aileme falan yalvardım yani bilmiyorum araştırdılar mı ama sözde sorduk olmaz falan demişler babama, ertesi günde mdr. Yardımcısı konuştu benimle senin ortalama 100'de olsa dedi o okula gidemezsin tarzı şeyler. Şimdi başka birisine sordum -babası o okulda aile birliği başkanı- o ikametgah değiştirmen yeterli olur muhtemelen dedi. Şu an okuduğum okul 80 ort. Ve üstünü aldı benim 8. sınıf ortalamam ise 89, istediğim okul ise 90 la alıyor (1, 2 puan fark etmez çünkü 88 le falan girenler var.) Şimdi benim o okula geçmem için ikametgah değiştirmem yeterli olur mu? Her iki okulda niteliksiz okul. 9. sınıf ortalamam ise maalesef ki 65 lakin şu an o okulda olup da 58 ortalaması olanlar var.

Lisede ikametgah önemli değil diye biliyorum o okula nakil işlemi yaptıracaksın e-okuldan gözüyor nakil işlemleri sayfasında ay sonunda'da belli oluyor. Ben öyle yapmıştım.

Geri
Yukarı