Okul hayatı güzel mi?

4 yıllık eğitim hayatımda lisenin bana kattığı en ufak bir şey bile yoktu. Lise yalnızca size güzel arkadaşlıklar sunar. Ben de zaten 4 yıl boyunca liseye gittiysem yalnız bunun içindir yoksa gidip eğitim anlamında günümün 5 6 saatini asla liseye vermezdim. Yani lise tamamen boş iştir kuracağınız dostluklar ve arkadaşlıklar dışında.

Arkadaşım üniversite kazanma gibi bir planı olmayan adam ne yaparsa yapsın zaten, liseye arkadaş bulmak için gittiysen hiç gitmeseydin. Ama eğitim anlamında en ufak bir beklentin varsa açık lise sana onu bile vermiyor.

Arkadaşım üniversite kazanma gibi bir planı olmayan adam ne yaparsa yapsın zaten, liseye arkadaş bulmak için gittiysen hiç gitmeseydin. Ama eğitim anlamında en ufak bir beklentin varsa açık lise sana onu bile vermiyor.

Ben de diyorum ki eğitim anlamında bana en ufak bir şey dahi vermedi ne yaptıysam kendim yaptım. Ayrıca lise eğitimden ibaret değil siz sadece liseye gidip pürdikkat dersi dinleyip kimseyle konuşmadan arkadaşlık kurmadan okula gidip geldiyseniz sizin adınıza üzüldüm doğrusu.

Burada ki kimseyi dinleme, boş saçma sapan bir yer. Boş boş bilgileri öğreniyorsun günde 10 saatini feda ediyorsun, rezillik bunalmişlik. Keşke lisenin başında geçseydim açığa o kadar pişmanım ki.

Öncelikle iyi akşamlar. Bir abin olarak sana tavsiye vereyim. Okul hayatı bence herkesin yaşaması gereken bir ortamdır. Mümkünse ve imkan varsa örgün olarak gitmeni ve bunu tecrübe etmeni öneririm. Ne kadar sevmesen de ilerde keşke dememek için mutlaka gitmelisin. Bunun şuan kıymetini bilmen belki mümkün değil ama ilerleyen zamanda değerini anlayacaksındır.

Ben zamanında hiç sevmiyordum okula gitmeyi falan. Hatta üniversiteye giderken zorunda olmadıkça okula hiç gitmedim. Şimdi keşke olsa, dersim olmasa bile giderim.
Neden?
9. sınıftan sonrası vakit kaybı, neymiş ortammış hayatınızda ortam görmemişsiniz siz.
Nasıl yani?

Merhabalar, okula gitmeye devam etmeni öneririm. Okulda sadece ders değil yaşıtlarımız ile sosyalleşiyoruz eğer asosyal değilsek, kal okulda.

Yeni konular

Geri
Yukarı