Çözüldü Okul için devamsızlık dilekçesi nasıl yazılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
XXXXX LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
GEBZE

Okulunuz öğrencilerinden velisi bulunduğum 9A sınıfından 100 okul ve XXXXXX T.C. Numaralı Nick Name 181 01.01.2023 - 02.01.2023 tarihlerinde bilgim dahilinde 2 (İki) gün devamsızlık yapmıştır. İlgili devamsızlığın özürlü olarak düzeltilmesi hususunda;
Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres: 03.01.2023

Tel: Veli Adı SOYADI - İmzası

Çok teferruata gerek yok. Bu şekilde kısa bir metin yazıp verebilirsiniz. Burada net çıkmadı tarih, veli adı soyadı ve imzası sağ altta olacak. 2 - 3 saate evdeyim halledemezsen Word belgesinden SS alır buraya koyarım.
İşte bir okul devamsızlık dilekçesi örneği:

[Öğrencinin Adı ve Soyadı] [Öğrencinin Adresi] [Öğrencinin Telefon Numarası] [Öğrencinin E-posta Adresi]

[Tarih]

[Okulun Adı] [Okulun Adresi] [Okulun Telefon Numarası]

Sayın Okul Müdürü,

Ben [Öğrencinin Adı ve Soyadı], [Öğrencinin Yaşı] yaşındayım ve [Sınıf Seviyesi] sınıfında öğrenciyim. Bu yazıyı, okula devam edemediğim için yazıyorum.

[Devamsızlık Nedeni Buraya Yazılacak]

Bu nedenle, okula devam edemeyeceğim veya okuldan ayrılmak istiyorum. Bu dilekçe, resmi olarak devamsızlık durumumu bildirmek ve okul kaydımı sonlandırmak için yazılmıştır.

Saygılarımla,

[Öğrencinin Adı ve Soyadı]

[Öğrencinin Adı ve Soyadı] [Öğrencinin Adresi] [Öğrencinin Telefon Numarası] [Öğrencinin E-posta Adresi]

[Tarih]

Sayın Okul Müdürü,

Ben [Öğrencinin Adı ve Soyadı], [Öğrencinin Yaşı] yaşındayım ve [Sınıf Seviyesi] sınıfında öğrenciyim. Bu yazıyı, okula devam edemediğim için yazıyorum.

Bu nedenle, okula devam edemeyeceğim veya okuldan ayrılmak istiyorum. Bu dilekçe, resmi olarak devamsızlık durumumu bildirmek ve okul kaydımı sonlandırmak için yazılmıştır.

Saygılarımla,

Senin kafa çok iyi çalışıyor.

[Tarih]

Sayın Okul Müdürü,

Saygılarımla,

Bu şekilde bir dilekçe örneği resmi kuruma yazılmaz hocam, sayfanın en üst kısmına ilgili kurum,birim,şube hangisi ise o yazılır daha sonra satır başı yapılarak, durum anlatılır. En son gereğini arz ederim vb. bir cümle ile bitirirsiniz. Yazınızın sonuna yazıldığı tarihi eklersiniz. Alt kısma ise talepte bulunan kişinin bilgileri yazılır, imzalanır. Dilekçe "Sayın Okul Müdürü" şeklinde başlayamaz.

Siz yanlış anlamışsınız arkadaş okulu bırakmak istemiyor, gitmediği bir kaç gün var onların özürlü sayılması için devamsızlık dilekçesi yazmanızı istiyor.

XXXXX LİSESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
GEBZE

Okulunuz öğrencilerinden velisi bulunduğum 9A sınıfından 100 okul ve XXXXXX T.C. Numaralı Nick Name 181 01.01.2023 - 02.01.2023 tarihlerinde bilgim dahilinde 2 (İki) gün devamsızlık yapmıştır. İlgili devamsızlığın özürlü olarak düzeltilmesi hususunda;
Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adres: 03.01.2023

Tel: Veli Adı SOYADI - İmzası

Çok teferruata gerek yok. Bu şekilde kısa bir metin yazıp verebilirsiniz. Burada net çıkmadı tarih, veli adı soyadı ve imzası sağ altta olacak. 2 - 3 saate evdeyim halledemezsen Word belgesinden SS alır buraya koyarım.

Çözüm
Hepinize tşk ederim dilekçemi yazdım gitmediğim tarihler arasında girmediğim sınav vardı o sınava tatilden sonra girebilir miyim pazartesi mesela dilekçeyi teslim edip

Geri
Yukarı