Okul kıyafeti kaldırılmalı mı yoksa kaldırılmamalı mı?

Kaldırılmalı ama serbest kıyafetin bir sınırı olmalı. Ayrıca disiplin ile ne alakası var disiplin düzen içindir ve okul formaması giymek nasıl bir düzensizlik, nizamsızlığa sorun açabilir? Disiplin adı altında her öğrenciye zorla aynı kıyafeti giydirmeye çalışılıyor.Dünya kadar pahalı zaten formalar.

Bence okul 2 renk belirlemeli ve kıyafetler de o renkte olmalı. Yani okul kıyafeti olmasın ama belirli renkli kıyafetler giyilebilsin. Bizim okuldaki kıyafet kuralı bu şekilde ve bence gayet iyi.

Kaldırılmalı. Bu sıcakta adamın derisini ısıran o kumaşı giymekten bıktım. Ama bir sınırı olursa olur herkesin dediği gibi.

Okul kıyafeti olayı okul aile birliğinin inisiyatifine bırakılıyor ve bana göre de okul kıyafeti kaldırılmamalı. Her ne kadar saçma bulsam da düzen açısından önemli olduğunu düşünüyorum ve okul kıyafetini senede bir sefer alıyorsun. Sürekli onu giyerek gidiyorsun, hangi kıyafeti giyeceğinin derdi olmuyor. Kıyafet belli, onu giy ve git.

Haklısınız tasarımları çok kötü. Bizim okulun da pantolonları kötü. Tişörtleri gene idari eder de. Bir de bu yıl panoalonlar 300TL olmuş? Bu ne ya şaka gibi resmen. Normal pantolon fiyatına okul pantolonu mu aldım ben yani diyorum. Acaba kendilerine aldıkları parayı ne yapıyolar? Öğretmenlerle akşam yemeği falansa, her neyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
İfadeler: Pmb
Bence kalkmamalı. Kız/erkek ayrı olacak şekilde herkes aynısını giymeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkler okul kıyafeti tasarlama konusunda aşırı vizyonsuz. Serbest olmalı. Aslında daha çok şey yazacaktım ama dikkate alınmayacağı için bir önemi yok.

Çok da serbest değil de okul kıyafetinin üstüne mont ceket hırka vb tarzı giysilere izin verilmeli. İlla da okulun iğrenç hırkasını giymek zorunda bırakıyorlar. Ben okul bitince daha o hırkayı asla giymem. Ama farklı kendi beğendiğim bir hırka alırsam onu belki de ömür boyu giyeceğim. Ama diğer türlü okul forması falan kalkmamalı. Üste okuk forması alta siyah kot yeterli. Ama ayakkabı nasıl serbestse ceket vb de serbest olmalı.

Ben okula tyler durden ya da patrick bateman gibi gitmek istiyorum ama yasak pantolon çok gerekli değil aslında siyah asortmen giyilebilir ya da en azından rahat bir kot pantolon.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…