Okul müfredatına yeni bir ders ekleniyor: Kültür tarihi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üzülmeyerek söylüyorum ki bu ülkeden bir cacık olmaz.
Kültür dedikleri şey doğu kültürü. Amaçta Türkiye'yi Avrupa kültüründen uzaklaştırıp orta doğu ülkesi yapmak. Ama şunu da eklemek lazım. Ülkenin temeli sağlam değil ki ilerisi ne olsun?
Hata başta yapıldı ne yazık ki 850+100 senedir de böyle.

Bu kültür dersinde ne kültürü anlatılacağına bağlı olarak iyi olabilir.
İslam vb bir şeyin kültürü anlatılacaksa öğrencilerin %90'lık kısmı buna isyan eder fakat bizim kültürümüzü daha iyi bir şekilde anlatan bir ders olacaksa ben desteklerim çünkü şu anda kültürümüz hakkında doğru bir anlatım olduğunu düşünmüyorum.

İslam düşmanları doluşmuş. İçeriği hakkında bilgi sahibi olmadan yaptığınız yorumlar mide bulandırıcı. Osmanlı ve İslam medeniyetini Arap medeniyeti sanan kitleler için hazırlanmış bir derstir umarım. Bazıları Peygamber Efendimize kadar uzanan saçma sapan yorumlar yapmış. Allah ıslah etsin diyorum. Ayrıca bu tarz yorumlara "düşünce özgürlüğü" adı altında izin veren yöneticileri de kınıyorum.
İslam medeniyeti zaten Arap medeniyeti. Komple Arap kültürü için inmiş bir dinden bahsediyoruz.

Hakaret ve küfür etmediğin sürece düşünce özgürlüğü sayılır. :)

İslam medeniyeti zaten Arap medeniyeti. Komple Arap kültürü için inmiş bir dinden bahsediyoruz.

Ben de öyle düşünüyorum. Araplara özel olarak bir de Arapça inmiş. Kaç tane peygamber gelmiş üstüne din indirilmiş ama hala adam edemediler şu ırkı. Bizim asıl dinimiz ektedir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hakaret ve küfür etmediğin sürece düşünce özgürlüğü sayılır. :)

Ben de öyle düşünüyorum. Ar*plara özel olarak bir de ar*pça inmiş. Kaç tane peygamber gelmiş üstüne din indirilmiş ama hala adam edemediler şu ırkı. Bizim asıl dinimiz ektedir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ar*p yazarken Arapları aşağıladığını düşünüyorum. Bence yapma. Bu saygısızlıktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı