Okul müfredatına yeni bir ders ekleniyor: Kültür tarihi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilişim teknolojileri dersi var ama bilgisayardaki klasörlerin logosunu değiştirmekten öteye gitmiyor.
Bunun yerine bilişim teknolojileri ile ilgili bir ders koysalar daha faydalı olurdu.

Günümüzde teknoloji okur yazarlığı elde etmek, atalarımızın okunun nereye düştüğünü bilmekten daha önemli.

Tatlı su Müslümanları anca yok cehennemde yanacaksınız falan der, adres ver de o zaman şimdi gideyim.
Birisi Atatürk'e karşı "argüman" falan sunar, birisi espri yapmaya çalışırken yapamaz, konu bayağı saptı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gereksiz gördüğüm bir ders. Zaten lisede ve ortaokulda hâlihazırda bomboş dersler varken onları kaldırmak yerine yenilerini eklemeleri doğru gelmiyor bana.

Tatlı su Müslümanları anca yok cehennemde yanacaksınız falan der, adres ver de o zaman şimdi gideyim.
Birisi Atatürk'e karşı "argüman" falan sunar, birisi espri yapmaya çalışırken yapamaz, konu bayağı saptı.
Konuyu saptıran kimdir acep? 🙃

Konuyu saptıran kimdir acep? 🙃
Bana alttan alttan "konuyu sen saptırdın" deme, çünkü saptırmadım. Birisi gider bomboş Atatürk'ü suçlar birisi gider cehennemlik olduğumuzu falan söyler. Aman neyse.

Kültür tarihi derken türk tarihinin kültürü mü? Arap mı? Her millet mi? Bir de ne zaman ve hangi sınıftan itibaren uygulanacak?

İslam düşmanları doluşmuş. İçeriği hakkında bilgi sahibi olmadan yaptığınız yorumlar mide bulandırıcı. Osmanlı ve İslam medeniyetini Arap medeniyeti sanan kitleler için hazırlanmış bir derstir umarım. Bazıları peygamber efendimize kadar uzanan saçma sapan yorumlar yapmış. Allah ıslah etsin diyorum. Ayrıca bu tarz yorumlara "düşünce özgürlüğü" adı altında izin veren yöneticileri de kınıyorum.

Hakaret olmadığı sürece her şey serbest bu forumda. İsterseniz kullanmayın. Peygamber eleştirilemez diye bir şey yok. Biz Türk'üz. Arap medeniyeti (sözde medeniyet pilavı elle yiyen temizlik nedir bilmeyen bir millet) bizim ilgimizi çekmiyor. Çok istiyorsanız üniversitede bu eğitimi kendiniz alabilirsiniz. Ayrıca İslam'da olmayan çoğu Arap kültürü Osmanlı'da İslam kültürü gibi lanse edildi. Araştırmak sizin elinizde. Örneğin İslam'da peçe yok. Arap kıyafeti o.

Yüksek *ihtimalle Arap kültürü.

Gereksiz. Arap kültürü eğitimsizlikten ibaret. Bunun neyinden ders alalım. Hülagü han anlatılsa çok çok iyi olur.

Gereksiz. Arap kültürü eğitimsizlikten ibaret. Bunun neyinden ders alalım. Hülagü han anlatılsa çok çok iyi olur.

Başımızdaki iktidar Arapları örnek alıyor, ona göre bir düzenleme olur diye düşünüyorum. Sonuçta 20 yıldır Türk kültürüne herhangi bir faydaları olmadı.

Pardon da neden herkes bu Araplardan nefret ediyor? Ayrıca İslam'ı araplaşma aracı görüyorsunuz, bununla ne alakası var ve dilinden kültüründen neden nefret ediyorsunuz?

Hadi Arap kültürü dersi alsanız bile Arap gibi yaşamak zorunda değilsiniz. Diğer konu da, düşünce özgürlüğü ve insan hakları diye ağlarsınız ama şimdi yine ikiyüzlü bir forumdayız. Arap kültürü de Türk kültürü de insanlara bir zarar vermez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı