Okul tahtasının şifresini kırmak

alpcelebi1

Hectopat
Daha fazla  
Okuldaki akıllı tahtalara şifre konulmuş. Bunun için biz ophcrack kullandık şifreyi bulmak için fakat boot ederken hata veriyor sistem. Ne yapmamız lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okuldaki akıllı tahtalara şifre konulmuş. Bunun için biz ophcrack kullandık şifreyi bulmak için fakat boot ederken hata veriyor sistem. Ne yapmamız lazım?
Dostum bu akıllı tahtalar geleli 6 yıl oldu. Ve bu tahtaların 5 yıl garantisi var. Yani suan garantisi yok. Ve herhangi bir donanımsal sıkıntı çıktığında para kitliyorlar. Bence bu işler için uğraşmak yerine akıllı tahtayı amacına göre kullan. Ve şifre kırmak için uğraşma!

İlk önce özel okuldaki tahtadan mı bahsediyorsun yoksa devlet okulu mu? Özel okuldaki sıkıntılı da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocanın USB' sini alıp içindeki .bat dosyalarının hepsini arşive atmalısın yani E diskine. Ben öyle yaptım istediğimiz gibi kullanıyoruz.

Öncelikle oturum açın ve daha sonra o güvenlik yazılımın kaldırın. 100 küsür saniye isteyen yazılım değil mi? Yoksa Windows şifresi mi?

Senin yerinde olsam bu boş işlerle uğraşmazdım sistemin bir devresini yakarsan 10000-12000 tl kitlerler parayı.
Ben ortaokuldayken tahtanın şifresi: Fatih.1234 tü. Ama lisede ki tahtaların şifresi her hocada USB bellek var. Onu tahtaya takıyo öyle açılıyor. Ama biz onu da halletmeyi becerdik tahta şifresiz açılıyor.
Sistemi Bug'a sokup ara sıra flash belleksiz açılabiliyor. Fatih'in kendini geliştirmesi lazım. :D

Adam öneri/yöntem istemiş nasihat verenler var, onu geçtim devre yakarsın diyen var. Yok artık. Bırakın nasihati falan burada yazılmazsa başka yerden bulacak ve yapacak.

Lazesoft firmasının ücretsiz yazılımı rahatlıkla şifreyi sıfırlayabilir. Linkten indirip ön yükleme diskini oluşturabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı