Okula gitme isteğim yok

Maalesef ki okulu seven çok az kişi var. Bunun sebebi 1. olarak 8 saat boyunca tahta sırada oturtulmamız, 2. olarak ise çakallarla düzgün insanların bir odada (sınıfta) birlikte tutulması. Okul sabah 8'den öğlen 1'e kadar olsa bu kadar sıkmazdı mesela. Ayrıyeten ağzı bozuk küfrede küfrede dolaşan kötü alışkanlıklara sahip saldırgan tipleri de kapı dışarı etseler daha da iyi olurdu. Son olarak da hayatımızda 1 kere bile kullanmayacağımız şeyleri öğretmeseler, şu sinirli ve soru sormaya çekinilecek tipten öğretmenleri de gönderseler eminim ki okul çok daha iyi bir yer olurdu. Şu an mevcut haliyle okulu maalesef hiçbir zaman sevemeyeceğim.
Okul bize köle olmayı öğretir. Ama deneyim, bize her şeyi öğretir. Bu zamana kadar okulu bitirip iyi yerlere gelmiş kişi gördün mü? Çok az. Açığa geçeceğim zaten. Sınıfımdan nefret ediyorum. Lise gelse de açığa geçsem.
Ortaokul daha rahat olur aslında. Şimdiden nasıl bu kadar bıktınız anlayamadım. Ben ortaokuldayken 6. sınıfa kadar okula severek gittim. 7. sınıf ve sonrasında şu tam gün eğitim denen iğrenç şeyi çıkardılar ve okul 8 saat oldu. İşte bundan sonra okuldan soğudum.

Maalesef ki okulu seven çok az kişi var. Bunun sebebi 1. olarak 8 saat boyunca tahta sırada oturtulmamız, 2. olarak ise çakallarla düzgün insanların bir odada (sınıfta) birlikte tutulması. Okul sabah 8'den öğlen 1'e kadar olsa bu kadar sıkmazdı mesela. Ayrıyeten ağzı bozuk küfrede küfrede dolaşan kötü alışkanlıklara sahip saldırgan tipleri de kapı dışarı etseler daha da iyi olurdu. Son olarak da hayatımızda 1 kere bile kullanmayacağımız şeyleri öğretmeseler, şu sinirli ve soru sormaya çekinilecek tipten öğretmenleri de gönderseler eminim ki okul çok daha iyi bir yer olurdu. Şu an mevcut haliyle okulu maalesef hiçbir zaman sevemeyeceğim.
Haklısınız hocam o kadar bekleyen genç öğretmen var 60 yaşında adam okulda geziyor zaten ayaklarının bir tanesi mezarda adam hala okulda.

Bizde bir tane matematik sınavı var da. Ailem var. Okuldan nefret ediyorum. Hastalanmak için ne yapayım?
:) sene 2008 orta okuldayım o zamanlar... Okuldan müthiş nefret ediyordum. Nasıl başardım bilmiyorum ama okula gitmemek için kendimi bir gecede sünizit etmiştim. 1 hafta boyunca günde iki kere kalçadan iğne olmaya hastaneye gittim. Çektiğim çileyi bir ben bir Alllah bilir.

:) sene 2008 orta okuldayım o zamanlar... Okuldan müthiş nefret ediyordum. Nasıl başardım bilmiyorum ama okula gitmemek için kendimi bir gecede sünizit etmiştim. 1 hafta boyunca günde iki kere kalçadan iğne olmaya hastaneye gittim. Çektiğim çileyi bir ben bir Alllah bilir.
O sinüzit size ilerleyen yaşamınızda ne sorunlar çıkarmıştır kim bilir :(

Açığada geçebilirsin mesela geçen yılın sorularına baktım sözelciyim ben inanılmaz kolay hemde konuları tam bitirmememe rağmen zorlanmazsın
Açığa geçersen
Uyursun
Toxiclerle muhatap olmazsın
Sınavlar daha kolay
Meb açıktan okuyanlara kitap veriyor sadece kitabın konularına bakar internetten video izleyerek çalışırsın valla kolay sınavlar 4 şıklı bunu da bir düşün
Sınavlar daha kolay derken? Açığa geçince sınavları kolay mı yapıyorlar?

Ne yapsam bilmiyorum. Okuldan kaçsam beni öldürürler. Uyusam notlarım düşük gelir. Okul çekilcek ortam değil. Ne yapsam? Yarın okula gitmek istemiyorum. Ama sınav da var. Aklım karışık.

Kardeşim yazacaklarım duyar kasmak veya nasihat maksatlı değildir, öncelikli olarak belirteyim. Okula olan isteksizliğin çok normal. Ergenliğe ve yetişkinlik dönemine geçişlerde çoğu insanın başına gelir. Şahsen bende aynı durumları yaşadım, ondan ötürü seni iyi anlıyorum. Okumak istemiyordum, sürekli annemle tartışma içerisindeyim. Sonrasında (uzun bir süre:) ) sadece okumayı annemin rızası için yapacağımı söyledim, uzun süre olsa da bunu net bir şekilde yaptım ve gönül verecek şekilde. Sonrasında güzel denilebilecek bir üniversiteyi kazandım ve çalışmak bana orada zevk veriyordu, annem için değil kendimi geliştirmek için çabalıyordum. Şimdi diyebilirsin kazandı da ne oldun? Çok bir şey değil fakat hayatımı idare edebilecek duruma geldim. Biliyorum yaşam benim yazdıklarım kadar kısa ve net değil ama bunlar az olsa da bir tecrübe ile yazıldı. Umarım sende ileride bu yazılanlara bakıp gülümsersin🌹🌹🌹

Geri
Yukarı