Okula zor şartlarda gittiğim halde hala okuma isteğim yok

Kardeşim bence oku okumaktan zarar gelmez kendini sık. Ders çalışırken dersi öcü değilde sevebileceğin şekilde çalış. Ufak bir örnek vermek gerekirse küçükken adım atmayı bilmiyordun, bilmiyorduk daha doğrusu ama azm ettik düşüp düşüp kalktık ama sonunda yürüyebildik. Derste aynı kendini zorlaman lazım. Kardeşim bugünden oku cidden yarın bugünleri iple çekiceksin

Dışarıya çık. Dolaş biraz. Trafik lambalarını ziyaret et. Ekmeğini çöpten çıkaranları izle. Dilenenlerin yüzündeki buruk ve utanç dolu ifadelere bak.

Okullara gir bak. Babası cebine harçlık koyamadığı için sabahtan akşama kadar aç kalan çocukları gözle.

Aç haberleri. Her gün gelen mülteci ölümlerine bak.

Sonra 4 elle kitaplarına sarılırsın. Bu sana bir abi öğüdü olsun. Umarım dikkate alırsın.

Öncelikle dikkate alıp, yorum yaptığınız için çok teşekkür ederim. Şuan 10.sınıf bilişim okuyorum. Seneye bölüm seçeceğiz. 6 tane ders görüyorum. Programlamada çaktım bir de fizik gibi bir ders var. Elektrikle alakalı bir de ondan çaktım. Donanım dersini zevkle takip ettim, katıldım, sınavdan 50 aldım ki benim için iyi bir not. Benim ders çalışma isteğim nasıl yerine gelebilir? Benim yaşadığım olayları yaşayan elbet üye vardır. Onlardan birkaç öğüt almak isterim. Aile veya iş yerinde en ufak bir sorunda tüm isteğim kaçıyor. Gerek ders olsun, zevk aldığım şeyleri yapmak olsun tüm isteğim kaçıyor. Ben hayatı görmedim. Hep bilgisayar başında geçti zamanım. Ailem ilgi göstermedi küçükken, baskı yapmadı. Ben okuldan kaçtım bir şey demediler. Bunları benim üstümde etkisi vardır diye düşünüyorum. Şuan yapmam gereken kaldığım 2 dersin notlarını düzeltmek. Fizik gibi olan dersi hallederim okuyarak ama kodlama dersinde hep afalladım. Visual Studio'da not ortalaması vb. şeyler buluyoruz. Bu kodlamada kendimi okul haricinde geliştirmek istiyorum çünkü hocalar en ince detayına kadar giriyor ve benim kafa gidiyor. İnternet üzerinden veya yasal olarak satılan basit öğrenim gibi bir şeyler bulabilir miyim? 2 dersi halledersem seneye 11 :). Bir de rehberlikçi hocaya danıştım geçen yıl fakat bir şey değişmedi. Psikologa gitsem faydası olur mu?
Arkadaşlar, iş yerinde olduğum için yorumlara cevap veremedim. Eve gittiğimde elimden geldiği kadar cevaplayacağım :).
Sağlıcakla...

Not ortalama kodlarını yazmakta zorlanıyorsan yardımcı olabileceğim bir kaynak var. 3 sene önce "Aplication kelimesine" Aplikeyşın demek gerekirken Aplication dediğim dönemlerde çekilmiş bir video.
O zamanlar bırak dersi geçmeyi, oturmuş millete ders anlatmaya çalışıyordum. Umarım daha iyi anlarsın beni.
İnce ince anlatmıştım o zamanlar, bu dersi dinlersen o programı yazamamak gibi bir bahanen kalmaz.

Bak mesela senin zamanında Technopat için programlar yazmaya niyetleniyordum ve yapıyordum da :
Ve karşınızda "Technopat Kimlik Sorgulama" programı
"Technopat Sistem Toplama" programı
"Technopat Sistem Toplama" programı için öneriler
Technopat Sistem Toplama.exe
Technopat Kimlik Sorgulama V2.0.exe

Bunları geçtim şimdiden .NET ile etkileşimli Web sayfaları yapabilecek seviyeye gelmen gerek.
Bir resim - video düzenleme programını iyi derece kullanıyor olman gerek.
Bunlara yavaş yavaş başla lütfen. Tüm bunlar bilgisayar başında biraz zaman geçirmene neden olacak.
Belki arkadaşlarınla bile fazla görüşemeyeceksin, sabahını bu işlere, akşamını da arkadaşlarınla eğlenmeye ayır.
Semtinizde eminim oldukça fazla sayıda arkadaşın vardır. Onlarla da bağını koparma asla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun dışında temel elektronik dersi gerçekten zorlayabiliyor insanı. Ben de zaten o ders ile 60 falan alarak geçmişimdir. Daha yukarı da alamadım, işime yaramayacağı için yalnızca geçer not almaya baktım.
Senin programlama dersinin kredisi çok daha yüksek, o dersten alacağın yüksek not ortalamanı çok etkiler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı