Okula gitmek istemiyorum

7. sınıf öğrencisiyim neredeyse tüm sınavlarım tüm her şeyim çok güzel dersler konusunda çok iyiyim ama artık derslere dayanamıyorum dersleri yapmak işkence gibi geliyor. Bu yüzden okula gitmek istemiyorum. Bir öneriniz var mı?

Ortaokul yıllarımda unutamadğım bir şey varsa oda 7. ve 8.sınıfın 5. ile 6.sınıf ile alakasının olmadığıdır yani çok daha zor ve tam liseye geçiş yıllarıdır o dersler arasında hangisinde zorlanıyorsan ileride o alandan uzak dur. En çok hangi dersi çalışırken zorlanıyorsan ve işkence geliyorsa ileride ona yönelme ama hepsi diyorsan sorun maalesef senle alakalı.

He ya. Sınav gecesi 1 saat bakar +90 alır geçerdim ben hep 6-7'de falan. Şimdi ilkokula giden kardeşim saatlerce ödevleriyle uğraşıyor, çok değişmiş ortalık.

Sınav sistemi ile alakalı tamamen. Teog'da yeni nesil soru yok denecek kadar azdı LGS'deki sorular ÖSYM gibi şu an alsan bazılarını çözemezsin çünkü kaynak bitirmemişsindir. Boşuna ülkede eğitim sistemi kötü demiyorlar.

Evet değildi, %8'e girmiştim. 2019 bayağı kolaydı.

Yani çok da düşük değilmiş ama 2019 ve 2018 kolay diyorlar. Bence kişiye göre değişir ancak sadece zorluk değil başka şeylerde değişti takip etmediğim için bilmiyorum ama değişen bayağı şey var o güne göre. Burada asıl kritik nokta Teog'un 2017'nin sonunda açıklanması yani kaynaklarda günümüze göre azdı. Zaten o yıllarda'da %8 çok da iyi değil ama iyi diyebilirim fen lisesi tutmaz ama sosyal bilimler ve güzel bir Anadolu kesin tutar.

Geri
Yukarı