Okulda Girişken Olmak İstiyorum

Yeterince düzgün kişiliği yoksa hiç muhattap olma. Dünyada bu insanlardan yığınla var ve maalesef ki bu kişiliksiz kişilerin çoğunluğu oluşturduğu bir yerdesin anladığım kadarıyla. Yapacak bir şey yok. Karşıdaki senin ilgini hak etmiyorsa ilgi göstermemelisin. Durumunu göz önünde bulundurup üzülmek yerine ayakta durmalısın.

Bu sayede derslere odaklanıp sınıfın zekileri arasında olursun ve onlar seninle kendi çıkarları oluştuğu için konuşmaya başlar. O zaman da onların göstermediği ilgiyi göstermezsin.

Kendin gibi olanları bulmaya çalış. Lisedeki bir gününde o insanlar ile etkileşime gir. Böylece diğerlerinden kendini izole etmiş olursun.

Sınıftakilerin ne kadar boş kişiler olduklarını görüp bundan kendine ders çıkar. Bu sayede yapmaman gereken davranışları görmüş olursun. Ayrıca hırs yapıp daha iyi bir insan olmak için çabalayabilirsin. Daha kültürlü, bilgili, akıllı biri olmaya çalışabilirsin. Özgüven eksikliğin varsa iyi yönlerini bir yere yaz, gereksiz biri olmadığını görmen için.

Girişken biri olmak istiyorsan da girişkenliğini öğretmenlerine ve lise dışındaki insanlara karşı uygulayabilirsin. Bu özgüveninin azalmasını önler.

Son olarak insanlara karşı kendini asla alçaltma. Seni insan yerine koymayan bir kişiye ağzının payını ver.

Az önce okuldan geldim ve benim sınıfım ile senin sınıfın neredeyse aynı. Hiç biri ile bir muhabbet kurmayı düşünmüyorum. Yakın durumları paylaşıyoruz, Yalnız değilsin.

Okulda sadece senin sınıfın olmadığını düşünüyorum. Koca okulda arkadaş bulursun bence yan sınıflardan kişiler ile tanışmaya çalışabilirsin.

Sakıncası yok ise okulun hangi semtte?
Okulum Diyarbakır da başka sınıflardan kafa dengi birileri buldum ama mesela boş ders oluyor herkes birbiriyle sohbet ederken ben boş boş etrafa bakıyorum insanları dinliyorum hocalar bile garipsiyor
Sigara içenleri ele.
Gereksiz ve cıvık küfür edenleri ele.
Ama ele dediğim, yüzüne bakma değil. Mesafeyi koru. Nasılsın, iyi misin?'den öteye gitme.
Sana gelip başkasını satanı, takma fazla ama konuş. Dedikoducunun tekidir.
Acilen sınıfa WhatsApp grubu kur, elemediğin kişilerle özelden yazış.
Mesafe konusuna gelirsek zaten kimseyle koruyabilecek bir mesafem olmadığı için bu konuyu açtım. Satma konusuna gelirsek okulda ne olay olursa olsun kimse yanıma gelip tek kelime etmez sadece uzakdan konuşmalarını dinleyerek yetinirim genede sağol
Benimde buna benzer herkesle konuşuyorum. Birisiyle önceden konuşukluğum varsa uzun uzun konuşuyoruz 3.kişi dahil olunca ikisi konuşuyor ben sohbete dahil olamıyorum. Yeni tanıştıklarımla konuşacak bir şey bulamıyorum. Konu bulma sıkıntısı veya konuşamıyorum insanlar ben konuşunca sıkılıyorlarmış gibi hissediyorum. Ne yapacam hiç bilmiyorum.
Bende konu bulamıyorum abi millet ne buluyor anlamıyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı