Okulda işitme cihazı takamıyorum

Lucy01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, işitme kaybım olduğundan dolayı okulda işitme cihazı takmak istiyorum fakat takamıyorum. Utanıyorum ve "o kulağındaki ne" diye soruyolar. Ne yapabilirim?

Merhaba, işitme kaybım olduğundan dolayı okulda işitme cihazı takmak istiyorum fakat takamıyorum. Utanıyorum ve "o kulağındaki ne" diye soruyolar. Ne yapabilirim?
İşitme cihazından utanmana gerek yok, millet okula pijamayla geliyor ihtiyacından mı utanacaksın :)

Hocam söz konusu sağlık burada. Siz anormal bir şey yapmıyorsunuz ki. Bu bir ihtiyaç, herkesin farklı bir özelliği olur. Güzelce merak edip soranlara cevap verirsiniz. Dalga geçen olursa da kafanıza asla takmayın. Zaten bir kişinin dış görünüşüyle özellikleriyle dalga geçmek en büyük karaktersizlik, en büyük cahilliktir. Eğitimsiz birini kafaya takmaya gerek yok. Hayatınızda bu tip şeyleri kafaya takmayın.

Eğer bu durumdan alay eden biri varsa gerçekten o şahıs kendisinden utanmalı. Günümüzde dert edecek daha çok şey var. Bunları içten içe herkes biliyor. Sırf utanıyorsunuz diye takmamazlık etmeyin. Alay eden veya küçük düşüren biri varsa o kişinin insanlığı kalmamıştır zaten. Sadece kendinizi düşünün.

Geri
Yukarı