Çözüldü Okulda kalmada ders ortalaması mı önemli?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RTX3060ASUS

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar ben okula gitmedim hastaydım ve rapor götürmedim ve tekrardan sınav olma olasılığım düşükmüş. Okulum özel ve sınavlar merkeze gönderiliyor. Yani eğer biyoloji ve coğrafyaya 0 girilirse direkt sınıfta mı kalırım yoksa diğer sınavlarımı yüksek tutarsam geçer miyim?

Çözüm
Her dersiniz tabii ki önemli ancak ortalamayı tutturduğunuz sürece 2 ders için sınıfta kalmazsınız. Kaldı ki Edebiyat dersi ortalamasını tutturamasan bile ortalamayı tutturduğun sürece geçiyorsun. Sadece Edebiyat dersinin sorumluluk sınavına giriyorsun, o kadar.

Konuya sonradan gelen bir ekleme yapayım, biraz eksik durmuş. Meslek lisesi ya da imam hatip lisesiysen geçilmesi kesinlikle zorunlu derslerden de geçmelisin. Onu hocaların belirtir.
Her dersiniz tabii ki önemli ancak ortalamayı tutturduğunuz sürece 2 ders için sınıfta kalmazsınız. Kaldı ki Edebiyat dersi ortalamasını tutturamasan bile ortalamayı tutturduğun sürece geçiyorsun. Sadece Edebiyat dersinin sorumluluk sınavına giriyorsun, o kadar.

Konuya sonradan gelen bir ekleme yapayım, biraz eksik durmuş. Meslek lisesi ya da imam hatip lisesiysen geçilmesi kesinlikle zorunlu derslerden de geçmelisin. Onu hocaların belirtir.

Son düzenleme:
Çözüm
Her dersiniz tabii ki önemli ancak ortalamayı tutturduğunuz sürece 2 ders için sınıfta kalmazsınız. Kaldı ki edebiyat dersi ortalamasını tutturamasan bile ortalamayı tutturduğun sürece geçiyorsun. Sadece edebiyat dersinin sorumluluk sınavına giriyorsun, o kadar.

Teşekkürler bir de özel okulda kalma var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın ama özel okulda sınav sorularının cevaplarını vermiyorlar mı? Yani kalman imkansıza yakın.

Vermıyorlar ve bayağı zor oluyor. Gittiğin okula göre değişir.
Yanlış hatırlıyorsam kusura bakmayın ama özel okulda sınav sorularının cevaplarını vermiyorlar mı? Yani kalman imkansıza yakın.

Bir de ben sınavdan 0 almadım rapor götürmedim ondan dolayı 0 girilcekmiş.

Geri
Yukarı