Okulda kermese katkıda bulunmak zorunlu mu?

KEREMHÜSEYİN

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ram:16 GB , Ekran Kartı:RTX3050Tİ , İşlemci:İ7-11800
Okulda yarın kermes var, aynı zamanda yarın kardeşiminde gösterisi var. Kermeste ben yer almak yerine kardeşimin gösterisini izlemeye gitmek istiyorum. Fakat okul gelmezsem 300 TL vermem gerektiğini vermeyecekse bir şey yapıp getirmemi, eğer bir yere gideceksem yiyecek getirip öyle gitmemi istiyor ve kermeste bir şekilde katkım olması gerektiğini savunup duruyor. Bina için tadilat yapılacakmış para toplamamız lazımmış. Faydalanamayacağım bir şey için kermese yiyecek vs. hazırlamak istemiyorum, yine parada vermek istemiyorum. Okul ise bunları yapmayacaksam okulumu değiştireceğini söylüyor. Böyle bir şey mümkün olabilir mi açıklarsanız sevinirim çünkü gerçekten aşırı sinir bozucu bir durum. Okul ile tartışmak da hiç istemiyorum çünkü tartışırsam üstüme fazla geleceklerini biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ailenizin bu ve bunun gibi şeyler için yemek yapmaya zamanı olmadığını söyleyin. 2.5 Lt içecek pet bardak çatal falan götürün bence. Yani bunu sorun. Yemek yersiniz hem. Okul değiştirileceği vs. sanmıyorum ama bilgim yok.

Kermes adı altında öğrencilerden para almak, para verilmezse okul nakli ile tehdit edilmesi yasal değil. Cimer'e başvurabilirsin.

Ben lisedeyken sürekli öğrencilerden aidat alırlardı, ailem ve ben direndik ve 4 yıl boyunca 1 kuruş ödemedik. Hiçbir şeyde yapamadılar.

@KShieda Ya duyan da sizi İkinci Dünya Savaşında Almanlara karşı direndiniz falan sanır. Komiksiniz gerçekten :D

Ufacık bir kermese bir kek yapıp götürmeye veya marketten bir kek alıp götürmeye üşeniyorsunuz. Olayı büyütüp şikayet edin vesaire diyorsunuz. İnanılmazsınız.

En azından bir içecek vesaire alın. Çocuklar yesin içsin. Öğretmenler de yer. Ne olacak yani? Gerçekten inanılmazsınız.

Her şeyi büyütüp büyütüp olay yapıyorsunuz heyecan olsun diye galiba, özellikle konuya gelen yorumlar komedi.

Ne ara böyle olduk bilmiyorum. Bir içeceği veya bir keki bile esirger olmuşsunuz vatandaşlarınızdan, çocuklardan, öğretmenlerden. Size diyecek lafım yok.

@KShieda Ya duyan da sizi İkinci Dünya Savaşında Almanlara karşı direndiniz falan sanır. Komiksiniz gerçekten :D

Ufacık bir kermese bir kek yapıp götürmeye veya marketten bir kek alıp götürmeye üşeniyorsunuz. Olayı büyütüp şikayet edin vesaire diyorsunuz. İnanılmazsınız.

En azından bir içecek vesaire alın. Çocuklar yesin içsin. Öğretmenler de yer. Ne olacak yani? Gerçekten inanılmazsınız.

Her şeyi büyütüp büyütüp olay yapıyorsunuz heyecan olsun diye galiba, özellikle konuya gelen yorumlar komedi.

Ne ara böyle olduk bilmiyorum. Bir içeceği veya bir keki bile esirger olmuşsunuz vatandaşlarınızdan, çocuklardan, öğretmenlerden. Size diyecek lafım yok.
Fatura öder gibi sürekli olarak okula gereksiz bir 200TL ödeme yapmak istiyorsan buyur, bağışla fakat çoğu insanımız haklı sebeplerle para dağıtacak bir havada değil. İnsanlar bunları kendi isteğiyle, kendi gönlünce yapmalı okul zoruyla değil. Kermese katılmak istemeyen katılmaz, bu kadar basit.

Fatura öder gibi sürekli olarak okula gereksiz bir 200TL ödeme yapmak istiyorsan buyur, bağışla fakat çoğu insanımız haklı sebeplerle para dağıtacak bir havada değil. İnsanlar bunları kendi isteğiyle, kendi gönlünce yapmalı okul zoruyla değil. Kermese katılmak istemeyen katılmaz, bu kadar basit.
Burada konu 200 TL değil sizin "direndik" demeniz. Olayı büyütmeniz.

Kermese falan da siz katılmayın lütfen, o alacağınız ufak bir şey de yiyecek kişilerin boğazında kalır.

Burada konu 200 TL değil sizin "direndik" demeniz. Olayı büyütmeniz.

Kermese falan da siz katılmayın lütfen, o alacağınız ufak bir şey de yiyecek kişilerin boğazında kalır.
Ahahah tanımadan etmeden böyle bilenmeniz gerçekten ilginç, Okulumda yapılmış olan her kermese katılmışımdır ve gayette eğlenceli geçmiştir fakat bunun için okula herhangi bir ücret ödememiz gerekmiyor arkadaşın ödemesi gerektiği gibi, hakkını savunup karşı çıkmalı.

Ve evet hocam dümdüz direndik yani ne diyeyim başka? Karşı koyduk? Baş kaldırdık? Devrim yaptık? Ayaklandık? bulabildiğim hafif bir terimi kullandım açıkçası zoruna neden bu kadar gittiğini anlamadım.

Ahahah tanımadan etmeden böyle bilenmeniz gerçekten ilginç, Okulumda yapılmış olan her kermese katılmışımdır ve gayette eğlenceli geçmiştir fakat bunun için okula herhangi bir ücret ödememiz gerekmiyor arkadaşın ödemesi gerektiği gibi, hakkını savunup karşı çıkmalı.

Ve evet hocam dümdüz direndik yani ne diyeyim başka? Karşı koyduk? Baş kaldırdık? Devrim yaptık? Ayaklandık? bulabildiğim hafif bir terimi kullandım açıkçası zoruna neden bu kadar gittiğini anlamadım.
Sizin geçmişinizi nereden bileyim. Yazdığınız şeye göre yorum yapıyorum.

Sizin yazdığınız şey de zoruma niye gitsin. Sizi burada bir avatar olarak görüyorum, garip geldi kelime tercihiniz ve komik buldum :D

Okul da doğal olarak ya yiyecek bir şey getirin demiş ya da para verin demiş yiyecek bir şeyler alınması için. Bu olay çok basit şekilde çözülür. Götür kardeşim hayrına bir kek veya içecek. Hem hayır işlemiş olursun, hem de bir sorun olmaz. Bu kadar küçük sorunları büyütmemiz aslında sorun. Buna takılıyorum ben. Yesin, içsin çocuklar öğretmenler. Ne olacak? Yok şikayet edin falan diyorlar.

Tartıştığımız şey de burada kermes yani. Kermes. Bir daha yazayım kermes :D Bu konu hakkında şikayet açsanız size gülerler gerçekten.

Geri
Yukarı