Okulda kermese katkıda bulunmak zorunlu mu?

@KShieda ya duyan da sizi ikinci dünya savaşında almanlara karşı direndiniz falan sanır. Komiksiniz gerçekten :D

Ufacık bir kermese bir kek yapıp götürmeye veya marketten bir kek alıp götürmeye üşeniyorsunuz. Olayı büyütüp şikayet edin vesaire diyorsunuz. İnanılmazsınız.

En azından bir içecek vesaire alın. Çocuklar yesin içsin. Öğretmenler de yer. Ne olacak yani? Gerçekten inanılmazsınız.

Her şeyi büyütüp büyütüp olay yapıyorsunuz heyecan olsun diye galiba, özellikle konuya gelen yorumlar komedi.

Ne ara böyle olduk bilmiyorum. Bir içeceği veya bir keki bile esirger olmuşsunuz vatandaşlarınızdan, çocuklardan, öğretmenlerden. Size diyecek lafım yok.

Hocam konu o değil ben kardeşimin gosterisine gitmek istiyorum kermese değil, neden bir şey yapayım veya pars ödeyeyim?

Sizin geçmişinizi nereden bileyim. Yazdığınız şeye göre yorum yapıyorum.

Sizin yazdığınız şey de zoruma niye gitsin. Sizi burada bir avatar olarak görüyorum, garip geldi kelime tercihiniz ve komik buldum :D

Okul da doğal olarak ya yiyecek bir şey getirin demiş ya da para verin demiş yiyecek bir şeyler alınması için. Bu olay çok basit şekilde çözülür. Götür kardeşim hayrına bir kek veya içecek. Hem hayır işlemiş olursun, hem de bir sorun olmaz. Bu kadar küçük sorunları büyütmemiz aslında sorun. Buna takılıyorum ben. Yesin, içsin çocuklar öğretmenler. Ne olacak? Yok şikayet edin falan diyorlar.

Tartıştığımız şey de burada kermes yani. Kermes. Bir daha yazayım kermes :D bu konu hakkında şikayet açsanız size gülerler gerçekten.

Hocam sorun o değil beni tehdit ediyorlar. Benim için sorun yok fakat kardesimin gosterisine gitmek icin neden bir şey yapmak durumunda kalayim ustune dehdit ediliyorum.

Ailenizin bu ve bunun gibi şeyler için yemek yapmaya zamanı olmadığını söyleyin. 2.5 lt içecek pet bardak çatal falan götürün bence. Yani bunu sorun. Yemek yersiniz hem. Okul değiştirileceği vs. sanmıyorum ama bilgim yok.

Kermeste bulunmayacağım hocam, kardesimin ilk defa yapacagi gosterisine gidecegim, ilk gosterisinde yaninda olmak istiyorum fakat okula soyledigimde tehdit ediyorlar para istiyorlar.

CİMER'e başvur.

Hocam konu uzar bu sefer de ustume oynarlar sozluler vs sinifta birakirlar, arada bir şey oldugunda falan sinifta kalmakmi istiyorsun diye soruyorlar.

Burada konu 200 TL değil sizin "direndik" demeniz. Olayı büyütmeniz.

Kermese falan da siz katılmayın lütfen, o alacağınız ufak bir şey de yiyecek kişilerin boğazında kalır.

Hocam konu para değil konu gelmezsen vermek zorundasın, yapmak zorundasın, yapmazsan okulunu değiştiririm deyip tehdit etmeleri, ben orada bile olmayacağım neden içinde olmayacağım bir şey için bir şeyler yapma zorunluluğun olsun konu o.

Sizin geçmişinizi nereden bileyim. Yazdığınız şeye göre yorum yapıyorum.

Sizin yazdığınız şey de zoruma niye gitsin. Sizi burada bir avatar olarak görüyorum, garip geldi kelime tercihiniz ve komik buldum :D

Okul da doğal olarak ya yiyecek bir şey getirin demiş ya da para verin demiş yiyecek bir şeyler alınması için. Bu olay çok basit şekilde çözülür. Götür kardeşim hayrına bir kek veya içecek. Hem hayır işlemiş olursun, hem de bir sorun olmaz. Bu kadar küçük sorunları büyütmemiz aslında sorun. Buna takılıyorum ben. Yesin, içsin çocuklar öğretmenler. Ne olacak? Yok şikayet edin falan diyorlar.

Tartıştığımız şey de burada kermes yani. Kermes. Bir daha yazayım kermes :D bu konu hakkında şikayet açsanız size gülerler gerçekten.

1. getirmek zorunlu isteğe bağlı değil, pars getirme olayı yiyecek için değil bir şey yapmazsan vs 300 TL vermek zorundasın yemek istiyorsan ekstradan para veriyorsun.

2.sorun katkı yapmak değil bunun zorunlu olması ve tehdit ile cevap verilmesi, sınıftaki arkadaş gelmeyeceğim deyince 300 TL vereceksin o zaman yapmazsan nakil işlemleri yaparım diye tehdit edildi sorun burada tehdit ve istemsizce alınan, zorunlu kılınan katılım. Bana yaramayacak, yemek vs yemeyeceğim direk okulda olamayacağım fakat okula gelmemek için ya para vermek zorundayım ya da bir şey yapmak zorundayım. Tekrardan söyleyeyim konu para değil istemsiz alınan-istenen para.

Ailenizin bu ve bunun gibi şeyler için yemek yapmaya zamanı olmadığını söyleyin. 2.5 lt içecek pet bardak çatal falan götürün bence. Yani bunu sorun. Yemek yersiniz hem. Okul değiştirileceği vs. sanmıyorum ama bilgim yok.

Hocam içecekte fazla istiyorlar min 2,3 tane 2.5 litre ice tea, cola vs isteniyor yani yine 150, 200 TL gidiyor, yemek yemeyeceğim çünkü okulda olmayacağım ne derler ise desinler kardeşimin gösterisine gideceğim. Hocalar ile papaz olmamak için mecbur poğaça yapacağım gibi duruyor en basiti o. En azından hocalar ile kavga etmem. Yine de ailem ile bir konuşacağım çünkü cidden bu olay sinirimi bozdu, resmen kardeşimin gösterisine gitmek için zorla bir şey yapıyorum.

Son düzenleme:
@KEREMHÜSEYİN Hocam sizi de anlıyorum ama şöyle diyebilirsiniz, mesela 2.5 litrelik bir içecek alayım onu getireyim dersiniz. Onların da çenesi kapanır.

Okulun tavrı da çok yanlış ama kim bilir daha önce nasıl insanlarla uğraştılar da böyle bir tavır benimsiyorlar.

Ben böyle konularda yani köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme düşüncesini benimsiyorum. Siz bir içecek veya kek alsanız, evde de yapsanız bir şey kaybetmezsiniz, sorun da çözülür kısaca. Kendiniz de uğraşmazsınız. Bir de hayrına yapmış olursunuz diye düşünün. Bu dediklerimi yapsanız uğraşmazsınız.

Bir de yani altı üstü kermese bir şey alacaksınız. Çok basit bir şey aslında. Bana kalsa seve seve alırım bir şeyler, yesin öğrenciler, öğretmenler derim.

@Keremhüseyin hocam sizi de anlıyorum ama şöyle diyebilirsiniz, mesela 2.5 litrelik bir içecek alayım onu getireyim dersiniz. Onların da çenesi kapanır.

Okulun tavrı da çok yanlış ama kim bilir daha önce nasıl insanlarla uğraştılar da böyle bir tavır benimsiyorlar.

Ben böyle konularda yani köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme düşüncesini benimsiyorum. Siz bir içecek veya kek alsanız, evde de yapsanız bir şey kaybetmezsiniz, sorun da çözülür kısaca. Kendiniz de uğraşmazsınız. Bir de hayrına yapmış olursunuz diye düşünün. Bu dediklerimi yapsanız uğraşmazsınız.

Bir de yani altı üstü kermese bir şey alacaksınız. Çok basit bir şey aslında. Bana kalsa seve seve alırım bir şeyler, yesin öğrenciler, öğretmenler derim.

Hocam size haklısınız fakat istedikleri bir tane içecekte değil en az 2, 3 tane.

@Keremhüseyin hocam sizi de anlıyorum ama şöyle diyebilirsiniz, mesela 2.5 litrelik bir içecek alayım onu getireyim dersiniz. Onların da çenesi kapanır.

Hocam istedikleri 1 tanede değil en az 2, 3 şişe 2.5 litre istiyorlar. Sizde haklısınız fakat fazla satış yapalım, fazla para gelsin diye her şeyden fazla istiyorlar. Hatta mısir patlatacak arkadaşa bile yapacaksan çok fazla yap ki fazla satılsın dediler. Siz düşünün.

Hocam size haklısınız fakat istedikleri bir tane içecekte değil en az 2, 3 tane.

Hocam istedikleri 1 tanede değil en az 2, 3 şişe 2.5 litre istiyorlar. Sizde haklısınız fakat fazla satış yapalım, fazla para gelsin diye her şeyden fazla istiyorlar. Hatta mısir patlatacak arkadaşa bile yapacaksan çok fazla yap ki fazla satılsın dediler. Siz düşünün.

Okula gitmezsen yok yazılırsın maksimum neden bu kadar kasıyorsun ki sorduklarında da gelmek istemedim devamsızlık hakkımı kullandım dersiniz. Hiçbir şey yapamazlar yaptırım vesaire olmaz ama size kıl olup uğraşıp durabilirler kurallara uymazsanız.

Okula gitmezsen yok yazılırsın maksimum neden bu kadar kasıyorsun ki sorduklarında da gelmek istemedim devamsızlık hakkımı kullandım dersiniz. Hiçbir şey yapamazlar yaptırım vesaire olmaz ama size kıl olup uğraşıp durabilirler kurallara uymazsanız.

Kasmamın sebebi tehdit etmeleri, herhangi bir katkıda bulunmayıp üstüne okula gitmezsek nakil işlemlerini başlatırız dediler, ya 300 TL istiyorlar ya da bir şeyler getirmemizi istiyorlar bunu okulda duracaksan veya okula gelmeyecek olsak bile istiyorlar. Ben ikisini de istemiyorum ama galiba kek falan götüreceğim, üstüme gelmeyeceklerini bilsem hiçbir şey getirmem ama tehdit ediyorlar bunun üstüne birşey yapmasam ne yaparlar bilmiyorum.

Kasmamın sebebi tehdit etmeleri, herhangi bir katkıda bulunmayıp üstüne okula gitmezsek nakil işlemlerini başlatırız dediler, ya 300 TL istiyorlar ya da bir şeyler getirmemizi istiyorlar bunu okulda duracaksan veya okula gelmeyecek olsak bile istiyorlar. Ben ikisini de istemiyorum ama galiba kek falan götüreceğim, üstüme gelmeyeceklerini bilsem hiçbir şey getirmem ama tehdit ediyorlar bunun üstüne bir şey yapmasam ne yaparlar bilmiyorum.

CİMER'e şikayet et orayı bir hoplatsınlar zorla para topluyorlar tehdit ediyorlar okuldan atarız diyorlar filan de.

CİMER'e şikayet et orayı bir hoplatsınlar zorla para topluyorlar tehdit ediyorlar okuldan atarız diyorlar filan de.

Hocam hiç basa iş bulmamak için bir kek yaptım gotürdüm geldim. Uğraşılası değil başa beladan başka bir şey getirmeyecek.

Kasmamın sebebi tehdit etmeleri, herhangi bir katkıda bulunmayıp üstüne okula gitmezsek nakil işlemlerini başlatırız dediler, ya 300 TL istiyorlar ya da bir şeyler getirmemizi istiyorlar bunu okulda duracaksan veya okula gelmeyecek olsak bile istiyorlar. Ben ikisini de istemiyorum ama galiba kek falan götüreceğim, üstüme gelmeyeceklerini bilsem hiçbir şey getirmem ama tehdit ediyorlar bunun üstüne bir şey yapmasam ne yaparlar bilmiyorum.

Öyle şey mi olur okulu şikayet etmelisin. Bu arada kaçıncı sınıf?

@KShieda Ya duyan da sizi İkinci Dünya Savaşında Almanlara karşı direndiniz falan sanır. Komiksiniz gerçekten :D

Ufacık bir kermese bir kek yapıp götürmeye veya marketten bir kek alıp götürmeye üşeniyorsunuz. Olayı büyütüp şikayet edin vesaire diyorsunuz. İnanılmazsınız.

En azından bir içecek vesaire alın. Çocuklar yesin içsin. Öğretmenler de yer. Ne olacak yani? Gerçekten inanılmazsınız.

Her şeyi büyütüp büyütüp olay yapıyorsunuz heyecan olsun diye galiba, özellikle konuya gelen yorumlar komedi.

Ne ara böyle olduk bilmiyorum. Bir içeceği veya bir keki bile esirger olmuşsunuz vatandaşlarınızdan, çocuklardan, öğretmenlerden. Size diyecek lafım yok.
Olay insanlara bir şeyler ikram etmek değil, ailemizin parasını almak için tehditkâr davranmaları. Cidden boş konuştuğunuzu düşünüyorum kimse kimseye içecek, yiyecek almak veya okula 300TL vermek zorunda değil.

Olay insanlara bir şeyler ikram etmek değil, ailemizin parasını almak için tehditkâr davranmaları. Cidden boş konuştuğunuzu düşünüyorum kimse kimseye içecek, yiyecek almak veya okula 300TL vermek zorunda değil.
Geçmişte ne yaşadılar bilmiyorum ama böyle bir yol izlemeye başlamışlardır. Tehdit edildiğini de düşünmüyorum. Karşı tarafı dinlemeden, tek tarafı dinleyerek hiçbir zaman yola çıkılmaz.

Ben de sizin bencil olduğunuzu düşünüyorum o halde. Bir de birine boş konuşuyorsun demeniz de ayrı bir olay. Hiç güzel bir üslup değil.

O kişi eğer okuldaki topluluğa aitse bir zahmet yapılacak toplumsal etkinlik olan kermese birkaç içecek veya bir kek yapıp götürmeli. Bir topluluğun parçasıysanız, ona göre hareket etmelisiniz.

Şu bireyselci saçma sapan tavırları bir kenara bırakın. Topluluğun parçasısınız. Tek başınıza mağarada yaşamıyorsunuz.

Bir de yani tartıştığımız şey kek yahu. Ona bile yok kimsenin öyle bir zorunluluğu yok falan diyorsunuz. Komik.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı