Okulda saç uzatma konusunda yönetmelik var mı?

Yok öyle bir şey.

Millî eğitim bakanlığına bağlı okul öğrencilerinin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelik. 4. madde D bölümü.

Eğer saçınıza laf edecek biri olursa bunu gösterebilirisiniz. Şayet bu mevzuata göre saçın sadece boyalı olmaması gerekir. Uzunluğu kısalığı belirtilmemiştir.

Eski kafadırlar ve eski mevzuatı uygulamaya çalışıyorlardır.

Yok öyle bir şey.

Millî eğitim bakanlığına bağlı okul öğrencilerinin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelik. 4. madde D bölümü.

Eğer saçınıza laf edecek biri olursa bunu gösterebilirisiniz. Şayet bu mevzuata göre saçın sadece boyalı olmaması gerekir. Uzunluğu kısalığı belirtilmemiştir.

Eski kafadırlar ve eski mevzuatı uygulamaya çalışıyorlardır.
Gösterdik diye disiplinlik olduk😀
Bir de seni döverim/Cakarim yerin dibine girersin tarzı söylemler...

Gösterdik diye disiplinlik olduk😀

Gerekçe neymiş kolay mı bu kadar mevzuata karşı çıkmak.

Çağır babanı birebir söyle ne denildiyse. Bak bakalım sonra diyebiliyorlar mı?

Oyle bir sey olamaz, kendim gunluk sacimi okula baglayarak gidiyorum. Hicbir sikinti olusmadi su ana kadar, hicbir hoca da kiz misin diyerek dalga gecmedi. :D Sansliyim bu konuda.

Kendilerini bir şey sanıyorlar herhalde. Ceza yerlerse otururlar aşağıya. Sonra dalganı geçersin sende :D.
Takma kafana sana vurmayı bırak izinsiz dokunma hakları yok. Öyle dövme falan yaparlarsa hayatları biter zaten.

Rastgele bir belge çıkarttır bilmem ne maddesinde bilmem neresinde "öğrenciler abuk subuk giyinmeleri dışında tüm kıyafetler serbesttir" diye bir şey yap. Ama bunu biraz daha resmi dille yaparsan inanöa ihtimalleri yüksek olur 😄
Millî eğitim bakanlığına bağlı okul öğrencilerinin kılık ve.

Kıyafetlerine dair yönetmelik.

Bakanlar Kurulu kararının tarihi: 26/11/2012 no: 2012/3959

Dayandığı kanunun tarihi: 14/6/1973 no: 1739.

Dayandığı khk.'nin tarihi: 25/8/2011 no: 666.

Yayımlandığı r. Gazetenin tarihi: 27/11/2012 no: 28480.

Yayımlandığı düsturun tertibi: 5 cilt: 53.

Temel ilkeler.

Madde 3 – (1) 4 üncü maddede yer alan sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve Kıyafet serbesttir.

(2) (değişik: 8/7/2013-2013/5125 k.) Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamaz.

Ancak, okul yönetimi ve okul-aile birliğinin koordinatörlüğünde, 4 üncü maddede yer alan sınırlamalara aykırı olmamak.

Kaydıyla, velilerin yüzde ellisinden fazlasının muvafakati alınarak ilgili eğitim-öğretim yılı için okul kıyafeti veya kıyafetleri.

Belirlenebilir. Bu fıkranın uygulanmasına dair usûl ve esaslar millî eğitim bakanlığı tarafından hazırlanan yönerge ile Belirlenir.

(3) okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, yaş grubu özelliklerine uygun, temiz ve düzenli bir kıyafet Giyer.

Geri
Yukarı