Okulda sessiz birisi olmak

efeyumak

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Herkesin okulunda veya çevresinde sessiz çocuk vardır. Ben de onlardan biriyim yani herkes öyle görüyor diyebiliriz. İlkokul ve ortaokulda böyle bir sıkıntım yoktu fakat liseye ilk başladığımda sınıfta sessiz, uyuyan, kimseyle çok konuşmayan birisiydim. Arkadaş çevremde de susmayan birisiyim. Bazı kişiler bana asosyalsin derlerdi fakat öyle olduğumu düşünmüyorum. Her zaman dışarıya çıkan, vakit geçirmeyi seven birisiyim. Evde genellikle bilgisayarda vakit geçiririm.

10. sınıfta okul değişikliğine gittim. İlk zamanlar sınıf olarak da güzeldi fakat bir sınıf değişikliği mahvetti. Sınıfta çok dengesiz kişiler vardı. Okulun belaları diyebiliriz. Sürekli konuşan, ders işletmeyen, hocalara karşı saygısız kişilerdi. Sınav veya deneme olduğunda da laf işitirdin işte niye çözüyorsun, çözme, sanki bir şey olacak gibi...hiçbir şeyi takmayan birisiyim bir yandan da bu özelliğimi seviyorum. Okulun bahçesi küçük olduğu için pek oyun oynamazdım fakat dersin bitmesine 5 dakika kalmışken maça girdim ve ters basıp diz kapağımı çıkarttım. Mayıs ayında olmuştu ve şu an bunu yazarken bile ayağım hala bu durumda. Yanlış tedavi uygulandı ve 3 gün sonra ameliyatım var o da beni çok etkiledi.

Şu an 11.sınıfım ve bu sorunum daha da arttı. Bu süreçte evde kaldım bayağı bir süre. Bazı kişiler kendini spora verir fakat ben istesem de maalesef spora gidemiyorum ayağımdan dolayı. Yürümem bile bazı durumlarda yasak. Okula bile pek gitmedim bu süreçte o yüzden de zorluk çekiyorum. Eskiden yakın olduğum kişilerle bile konuşmuyorum. Çevrem 5-6 kişilik diğerleri ile alakam bile yok. Hepsini boş kişiler olarak görüyorum.

Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence üniversiteye kadar yalnız ol ve derslerine odaklan, üniversite kazanıp (İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük bir yeri kazan bence oralarda sosyal aktivite daha fazla) orada arkadaş edinmeye çalış, eminim üniversite insanları daha sakin, daha kibar ve daha efendidir, yani daha az zorlanırsın arkadaş edinmede.

11. sınıfa kadar sabretmişsiniz 2 sene daha sabredin. Sessizlik güzeldir. Bizim okul da ağzında cak cak sakızla bağıra bağıra boş konuşan dingiller. Kekolar zaten her yerde. Bunlardan olmamak lazım.

Bu geçici bir durum dostum, kendini çok içine kapamamanı öneririm. Dışarı çıkarmıyorsan arkadaşlarını ara konuş, onlarla oyunlara gir ama içine kapanma yoksa alışırsan bir daha o kabuktan çıkman zorlaşır. Okulda ise sana karışılmadığı sürece çok çıkıntı olma derim. Belalı kişilerin zaten kaybedecekleri bir şey yok ama sen durduk yere başına bela alırsın bunlara salça olursan. Sana salça olurlarsa o zaman sakince kendini korumayı da bil.

Geri
Yukarı