Okulda yalnız olmak

Alicloud

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Aslında başlığı görünce çok etkilenmemiş olabilirsiniz. Ama yaşadıklarımı görünce bir daha gözden geçirebilirsiniz. İyi okumalar! :)

Bir arkadaşım vardı, ilkokul 1 ve 2. sınıfta çok takılmıyorduk ama 3. sınıfta takılmaya başladık. (Şu an 6. sınıftayım :p). Başlarda kendisi albenizm hastası, o yüzden ona oyun oynarken çok yüklenmek falan istemiyordum. Zaten yüklenirsek de maşallah hemen upgrade bir çatışmaya giriyordu. Neyse sonra kendisi artık iyice gözümden düşmüştü. Çünkü durmadan hakaret ediyordu. (türünü yazmayacağım m*l geri z*kalı gibi...) Başlarda benimle takılıyor diye düşünmüştüm ama sonradan beni küçümsediğini fark ettim. Fakat konuşmuyordum, kavga etmeyi sevmediğimden dolayı. Bu böyle 2-3 ay gitti. Karne verilmeye yakın Brawl Stars'a takmıştım. Açıp açıp oynuyordum. Spike isimli bir karakterim falan da vardı. Fakat onun kuzeni beni kandırıp hesabımı çaldı. Ve ben bunu gidip ona söylediğimde de sen de vermeseydin' dedi. Neyse bunlar küçük olaylar yeni hesap açıp biraz biraz geçirdim olayı. Fakat artık Baran yani o arkadaşımla (albenizm hastası olan) çok konuşmamaya başladım. Belki hastalığından dolayı saçmalıyordur, dedim. Ancak yaptığı bir olay fazla ileri gitti. Okuldayken benim hakkımda yaptığı iftiralar beni çok kızdırmıştı. Maalesef diğer arkadaşlarım benimle oynamamaya başlamıştı. (4. sınıf). Ben de ona artık yakamdan düşsün diye babam polis falan dedim. Ama bu bunu gitmiş ailesine söylemiş. Artık delirme noktasına geldim. Şu an anlattıklarım size fazla çocukça veya gereksiz gelebilir. Ama bu hayatta çok yalnız kaldım, hala kalıyorum :(. Çok kötü bir şey.
Bu duyguyu ancak yaşayanlar anlar. Cidden zor dönemlerden geçtim ve maalesef hala yalnızım. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Boş ver kanka, başka arkadaşlar illaki edineceksin. Bak benim de böyle arkadaşlarım (!) olmuştu ve hepsiyle bir zaman sonra bozuştuk, hiçbir zaman hakaret eden, üzen ben olmadım, o gitti başkası geldi falan falan. Ama bir arkadaşım var, işte şimdi anlıyorum 'gerçek dost' kelimesini hak eden tek arkadaşım o olmuş, kendisi ile tam 9 senedir görüşüyorum. (@rafetu06)
Sen üzme kendini, burada takılabilirsin mesela, çok iyi kalpli insanlar var burada. belki de burada tanıştığın bir insanla arkadaş olacaksın.

Dostum konu çocukça değil merak etme her yaşta böyle şeyler oluyor küçüksün diye çekinmeye gerek yok 😉.
Arkadaşına gelecek olursak boş ver onu önüne bak ileride karşına çok güzel insanlar çıkacaktır onları kaçırmamaya bak.

Ortaokul dönemimde sizin gibi birisiydim hatta çok daha fazla ezilen sürekli dışlanan birisiydim. Bu sorunlarım liseye geçene kadar bitmedi. Sizin bence şu anlık yapabileceğiniz tek şey kafaya takmamaya çalışmak olmalı.

Ben 9.sinifim arkadaşım yok diye üzülme yalnızlık kadar güzel 1 şey yok başlarda bende üzülüyordum sana bir büyüğün olarak söylüyorum insanlar bu devirde bozuk!

Bu devirde arkadaş her zaman sana zarar verir arkadaş yapmayacaksın insanlar acımasız okuldada arkadaşım yok bakın yalnızım bende araniza alın gibi gözükürken daha da acımasız olurlar umurlarında olmazsın okulda ben mutluyum benim arkadaşlarım bana yeter!

Gibi gozukeceksin üstede dediğim gibi insanlar bozuk olmasa neden senin Brawl Stars hesabını çalsın diğeride çaldirdin diye seni aşağilasin beni tecrübeli bir büyüğün olarak dinle sen arkadaş yapma ve kimseye muhtaç gözükme.

Ben 9.sinifim arkadaşım yok diye üzülme yalnızlık kadar güzel 1 şey yok başlarda bende üzülüyordum sana bir büyüğün olarak söylüyorum insanlar bu devirde bozuk!

Bu devirde arkadaş her zaman sana zarar verir arkadaş yapmayacaksın insanlar acımasız okuldada arkadaşım yok bakın yalnızım bende araniza alın gibi gözükürken daha da acımasız olurlar umurlarında olmazsın okulda ben mutluyum benim arkadaşlarım bana yeter!

Gibi gozukeceksin üstede dediğim gibi insanlar bozuk olmasa neden senin Brawl Stars hesabını çalsın diğeride çaldirdin diye seni aşağilasin beni tecrübeli bir büyüğün olarak dinle sen arkadaş yapma ve kimseye muhtaç gözükme.

Senin çevren bozuk diye neden bütün insanlar bozuk olsun.
Arkadaş yapma boş ver diye akıl mı verilir? İnsan sosyal bir varlık.

Merhabalar. Aslında başlığı görünce çok etkilenmemiş olabilirsiniz. Ama yaşadıklarımı görünce bir daha gözden geçirebilirsiniz. İyi okumalar! :)

Bir arkadaşım vardı, ilkokul 1 ve 2. sınıfta çok takılmıyorduk ama 3. sınıfta takılmaya başladık. (şu an 6. sınıftayım :p). Başlarda kendisi albenizm hastası, o yüzden ona oyun oynarken çok yüklenmek falan istemiyordum. Zaten yüklenirsek de maşallah hemen upgrade bir çatışmaya giriyordu. Neyse sonra kendisi artık iyice gözümden düşmüştü. Çünkü durmadan hakaret ediyordu. (türünü yazmayacağım m*l geri z*kalı gibi...) Başlarda benimle takılıyor diye düşünmüştüm ama sonradan beni küçümsediğini fark ettim. Fakat konuşmuyordum, kavga etmeyi sevmediğimden dolayı. Bu böyle 2-3 ay gitti. Karne verilmeye yakın Brawl Stars'a takmıştım. Açıp açıp oynuyordum. Spike isimli bir karakterim falan da vardı. Fakat onun kuzeni beni kandırıp hesabımı çaldı. Ve ben bunu gidip ona söylediğimde de sen de vermeseydin' dedi. Neyse bunlar küçük olaylar yeni hesap açıp biraz biraz geçirdim olayı. Fakat artık baran yani o arkadaşımla (albenizm hastası olan) çok konuşmamaya başladım. Belki hastalığından dolayı saçmalıyordur, dedim. Ancak yaptığı bir olay fazla ileri gitti. Okuldayken benim hakkımda yaptığı iftiralar beni çok kızdırmıştı. Maalesef diğer arkadaşlarım benimle oynamamaya başlamıştı. (4. sınıf). Ben de ona artık yakamdan düşsün diye babam polis falan dedim. Ama bu bunu gitmiş ailesine söylemiş. Artık delirme noktasına geldim. Şu an anlattıklarım size fazla çocukça veya gereksiz gelebilir. Ama bu hayatta çok yalnız kaldım, hala kalıyorum :(. Çok kötü bir şey.
Bu duyguyu ancak yaşayanlar anlar. Cidden zor dönemlerden geçtim ve maalesef hala yalnızım. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler...

Vay be biz de derdimiz var zannediyoruz.

Benim hiç arkadaşım yok 3-4 kişi hariç memnunum.

Okuldan kimse yok çünkü, hepsi öğretmen yalakası 100 sözlü için tabiri caizse g** yalayacak insanlar.

Çevremden yok çünkü, basit tenha bir yerdeyim 1-2 kişi hariç nerdeyse yaşıtım yok.

Arkadaşlarım spor salonundan çünkü, antreman yaparken birbirimize yardım eder dayanışırız hem yalaka ve istenmez tipler değil.

Yanlızlık iyidir. Kendini tanı ben kimim? Neyim? Sorularına cevap bul.

Saçma gereksiz oyunlar ile vakit kaybetme kendine bir hobi bul.

Geri
Yukarı