Okullar kapanmalı mı?

Bence sınıflar ikiye bölünürse (pazartesi salı bir grup--perşembe cuma diğer grup şeklinde) bir düzenleme yapılır ve duruma göre sınıf sayıları arttırılırsa okulların eğitime devam edebileceği görüşündeyim. Bu tedbirlere ek olarak: Öğrencilerin ve öğretmenlerin derslerden sonra maske değişimi ve ellerini dezenfekte edilmesi sağlanmalı, teneffüslerde sınıflar havalandırılmalı ve dezenfekte edilmesi sağlanırsa bir sorun yaşanmaz diye düşünmekteyim.

Hocam gerçekten dediğiniz gibi olabilir katılıyorum. Bizim sınıf 23 kişi. 7-8 kişi maskesi burnundan aşağıda. Hocalar derste 1 defa uyarıyorlar. Sonra geri burundan aşağı. Mesafe yok maske yok dezenfektan yok. Nereye kadar?

Eğer yeterli tedbirler olsaydı açık kalmalı derdim ama yeterli önlem yok ve vaka sayıları artıyor kapanması gerektiğini düşünüyorum. Daha sonra en kısa sürede tedbirleri düzenleyip 2 gün okula gitme ile başlayarak yüz yüze eğitime geçilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Bizim okulda kapıların üstünde en fazla 25 kişilik yazıyor ama 43 kişiyiz?

Herkes sağlığına dikkat edecek. Herkes yan yana dolaşıp tokalaşsın sonra hükümet okulları kapatsın. Sorumluluk diye bir şey var.
Okullar bir daha kapanırsa sistem çöker, sırf evde yatıp uzanacaksınız diye hükümete ağlamayın kapayın okulları hastalar çok diye. Herkes kendine dikkat edecek.

Hocam gerçekten dediğiniz gibi olabilir katılıyorum. Bizim sınıf 23 kişi. 7-8 kişi maskesi burnundan aşağıda. Hocalar derste 1 defa uyarıyorlar. Sonra geri burundan aşağı. Mesafe yok maske yok dezenfektan yok. Nereye kadar?

Böyle olaylardan dolayı olanlar oluyor zaten. Hepimizin bilinçli bir şekilde hareket etmesi lazım. Ama genelde bu bilinç yok maalesef :(

Uzaktan eğitim berbat zaten kapansın draması yapan arkadaşlar %90'ı kafelerde sinemalarda maskesiz gezenler böyle olmayanlar üstüne alınmasın bir kapanmayı daha kaldıramaz eğitim sistemi aşınızı olup çift maske takıp gidin bahane uydurmayı bırakın gerekirse başka yerler kapanır ama eğitim şart.

Geri
Yukarı