Okullardaki Akıllı Tahtalar için program yazan adama

kny42

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği üyesi olan bu Muharrem YILDIZ isimli şahısa buradan teşekkürlerimi fışkırtıyorum.

O ATAK denen naneyi yazdın da ne oldu?
Rant müjdeledin okul idarecilerine resmen!!!
Sayende bütün okullar birbirlerinden haber alarak o oluşturulan USB anahtarı öğretmenlere para ile vermeye başladı!!!
Koca göbekli, ego tavan yapmış, kendilerini ayrı bir dünyadan sayan idareciler; öğretmene asrın kazığını nasıl attıklarını birbirlerine anlatıp anlatıp gülüyorlar.

Nasıl oldu bu acaba? Muharrem'in işgüzarlığı sayesinde. Bi icat çıkardı Akıllı Tahta için, bunu da idareciler fırsata çevirdi. Hepi topu 10 TL olan flash bellekleri anahtara çevirip öğretmene 30 - 40 TL'den kilitlediler ve buna hunharca devam etmekteler.

Mutlu musun Muharrem? Önce öğrenciler için kurulan bir sistemi öğrenciden kıskanarak onları teknolojiden uzaklaştırdın, şimdi de öğretmenlerin akıllı tahta kullanımının parasal kaynağa çevrilmesine sebep oldun.
BRAVO!!!
O yüzsüz idareciler halen bundan gelir elde etme peşinde biliyor musun?
Her dönem başında flashlar güncellenecek ama tabi ki bunun da bir maliyeti var diyerek öğretmeni dönem başında tekrar yolmanın peşindeler sayende. Be adam nasıl bir yerde okudun ya da nasıl bir yetiştirilme tarzın vardı bilmiyorum ama rahmetli dedemin sözünü bir kenara not et: Söyleme arsız eden, kilitleme hırsız eden...

Resmen teşvik ediyorsun hem öğrencisini hem de öğretmenini... millet forumlarda senin bu illetine nasıl çözüm buluruz diye aranıp duruyor.

Dalga geçer gibi bir de sorunun kaynağı olarak nasihat verip, "Şunu iyi bilin gençler...Akıllı tahta sizin derslerde yararlanmanız için konuldu. Siz oyun oynayasınız diye değil..." yazmışın da öğretmen ne yapıyordu? Oyun mu, müzik mi, video mu? hangisi Muharrem?!?!?! Şimdi artık hiç yararlanamıyorlar. İstediğin oldu mu? Programın amacına ulaştı mı?

Benim üniversitemde akıllı tahta da, projeksiyon da, LCD TV de vardı. 7/24 öğrenci kullanımına açık dururdu. Bir Allah'ın kulu da sen bunla ne yapıyorsun burada diye sormazdı. Evet illa ki ilk kurulumda teknolojik açlıktan mıdır yoksa meraktan mıdır bilemem ama bütün cihazların reytingleri yüksek olurdu. Tabi ki zamanla nasıl bir çocuk aynı oyuncakla oynamaktan bıkar ve bir kenara atarsa, cihazlarda sadece lazım olunca kullanılmaya başlanırdı. Şimdi diyeceksiniz ki orası üniversite. Allah aşkına lise son sınıftaki öğrenci ile üniversiteye başlayan öğrencinin arasında bir yaz tatili fark var. 3 ayda bu nasıl bir şeydir ki öğrenci hemen olgunlaşsın, kurallara uysun?

Bir köy okulunda çalışırken Ulaştırma Bakanlığı sayesinde güzel bir BT sınıfı oluşturduk. Gece gündüz sınıf yapılacak yerin ahır modundan çıkıp elit bir mekana dönüşmesi için çaba verdik. Son model bilgisayarlarımız geldi. Bilirsin belki Muharrem, sessizliği ile ödül almış UNIQUE markalı bilgisayarlar. Köy çocukları yokluk içinde bilgisayar diye bir şey duymuşlar ama resmini bile görmemişler. Hepsi can atıyor BT sınıfı için. Bütün sınıfları tek tek götürdüm. Hepsine önce anahatları ile donanımı sonra da yazılımı anlattım. Siz bunları iyice öğrenecek, kullanmayı başaracaksınız ve işte o zaman ben olmadan anahtarı alıp gireceksiniz buraya. Bildiğin anahtar Muharrem, senin ki gibi parayla satılanından değil. Başardılar ve anahtarı aldılar da. Sonra ne oldu biliyor musun? Kaymakam geldi, BT sınıfını duymuş görmek istedi. İçeride çocuklar vardı. Biraz sohbet ettikten sonra çocukları test etmek için "Ben bir araba almak istiyorum, 1950 model Chevrolet olmalı, bana yardımcı olun" dedi. Belki bazıları ilk defa Chevrolet adını duymuşlardı ama hepsi de Chevrolet'in bütün varyasyonlarını kaymakama döktüler. İşte öğrenci böyle yetiştirilir Muharrem. Öncelikle öğrenciye bilinç kazandırmak lazımdır. Anahtar filan hikaye yani... Sana bu programın getirisini bilmem ama bana BT anahtarından nacizane kaymakam beyin imzaladığı teşekkür geldi. Bunun maneviyatı yeter de artar. Eğer öğrencinin ufkunu açabilmişsek ne mutlu.

Sen rol model olan öğretmenin bir şeyleri korumak için kilit mekanizmaları geliştirdiğini öğrencilerin bilinç altına işleyedur. Bunlar yarın iş güç sahibi oldukları zaman ne olacak biliyor musun? Bütün aletleri kilitleyecekler. Eline fön makinesi değmeyen, lokma takımını bilmeyen çıraklar, ETA programını kullanamamış muhasebeciler, projeksiyon olmadan sunum yapmaya çalışan yöneticiler yetişecek.

Gördün mü etkiyi... Hayırlı olsun...

[Bu arada bence sen bu programı ücretli yap. Senin sırtından idareciler geçineceğine sen al hakkını. Gerçi o zaman da idareciler paralı diye topa tutarlar seni ama karşılığını almış olursun ;) ]

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında bunun konusu açılmıştı. Bir video atmıştı arkadaş tahtanın nasıl kırılacağı hakkında. Bende dosyaları indirmiştim. Hala daha duruyor bende zaten açalı fazla olmadı ama youtubeden videosu kaldırılmış linklerde yok ama dosyalar bende var istersen yükleyebilirim boş zamanımda. Hatırladığım kadarıyla kurulum aşamalarınıda anlatabilirim. Kısaca bahsedeyim video zaten telefondan çekilmişti fazla anlaşılmıyordu neyse, şimdi bu dosyalarda windows 2000 source diye bi dosya var birde atak programını kapatmak için gerek 3-5 dosya var virüslümü bilmiyorum ancak bende duruyorlar. Usbyi öğretmen usbsi gibi tahtaya tanıtıyor ve usb takılı olduğu sürece rahat bir şekilde tahtayı kullanabilirsiniz. Ancak çalıştığından emin değilim. Videoda şöyle bir şeyde demişti anlatan kişi eğer çalışmazsa tahtaya reset atın atak ekranı geldiğinde usbyi takın ekrana ard arda basın diye. Yani dosyalar bende hala duruyor. Sanırım videoda şunuda demişti atak programının hafızasını çökertiyormuş, yanlış anlamadıysam.

Aslında bunun konusu açılmıştı. Bir video atmıştı arkadaş tahtanın nasıl kırılacağı hakkında. Bende dosyaları indirmiştim. Hala daha duruyor bende zaten açalı fazla olmadı ama youtubeden videosu kaldırılmış linklerde yok ama dosyalar bende var istersen yükleyebilirim boş zamanımda. Hatırladığım kadarıyla kurulum aşamalarınıda anlatabilirim. Kısaca bahsedeyim video zaten telefondan çekilmişti fazla anlaşılmıyordu neyse, şimdi bu dosyalarda windows 2000 source diye bi dosya var birde atak programını kapatmak için gerek 3-5 dosya var virüslümü bilmiyorum ancak bende duruyorlar. Usbyi öğretmen usbsi gibi tahtaya tanıtıyor ve usb takılı olduğu sürece rahat bir şekilde tahtayı kullanabilirsiniz. Ancak çalıştığından emin değilim. Videoda şöyle bir şeyde demişti anlatan kişi eğer çalışmazsa tahtaya reset atın atak ekranı geldiğinde usbyi takın ekrana ard arda basın diye. Yani dosyalar bende hala duruyor. Sanırım videoda şunuda demişti atak programının hafızasını çökertiyormuş, yanlış anlamadıysam.
Biraz geç olacak ama o dosyaları gönderebilir misin? Bende de bulunsun.

Konuyu tekrar hortlatmak gerekirse bence anti atak kullanıp geçmek mantıklı ama bence bu ileri zekalı olan bu kişi bu atak denilen saçma sapan programı yazmak gibi salakça şeyler yapmasaymış ama yine de bu adam ileri zekalıdır ve en başta niye bu akıllı tahtalar var ve niye bu saçma sapan Fatih denilen projeye bende karşıyım o kadar.

Geri
Yukarı