Okullardaki Akıllı Tahtayı USB’den Başlatmak

aniltrr

Hectopat
Bildiğiniz gibi okullardaki akıllı tahtalarda öğrencilerin girmesini önlemek için yüklenmiş programlar var (ATAK vb). Eğer herhangi bir USB’ye işletim sistemi kurarsam ve akıllı tahtada 1.Disk olarak HDD yerine bu USB mi seçersem istediğim gibi açabili rmiyim her şeyi. Bir de tahta dokunmatik ayarına bir şey olur mu ? (Amacımız sadece film izlemek.)

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemlerinden önce, BIOS'dan ilk olarak System Password ayarlanır ki öğrenciler kafalarına göre BIOS'a giremesin akabinde ise işletim sistemi atılır. Okulunuzda ki sorumlu eğitmenin bunu yapmış olması gerekiyor hali hazırda. Eğer yapmadı ise yani şifre koymadı ise o zaman giriş yapılabilir. Ne şekille olursa olsun, bunu yapmamanız gerekli. Bu cihazlar sizin kişisel kullanımınız için koyulan cihazlar değiller. Eğlence ve de zaman geçirmek için olan işlemlerinizi kendi kişisel cihazlarınızda yapınız. Bu cihazların asıl amacı bu değil.

Açıkçası okulumda akıllı tahta var ve film izlemek için kullandığımdan değil (Daha çok sunum için kullanıyoruz), ama meraktan soruyorum; neden film izleyemiyorsunuz ki? Tahtalarda benim bildiğim Windows Media Player'ın yanında Media Player Classic var zaten. Gerçi bizim tahtalar ben okula başladığımdan beri 1 defa bile elden geçirilmedi, o nedenle başka okullarda nasıl bilmiyorum. Tahtalarda Windows 7 Professional yüklü :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı