Laptopu akıllı TV olarak kullanmak için işletim sistemi önerisi

karul

Decapat
Laptopun ekranını televizyona yansıtıp aşağıdaki kumanda ile akıllı TV gibi kullanmayı düşünüyorum. Fakat güzel bir işletim sistemi bulamadım. Android 9 TV işletim sistemi ISO buldum. Rufus'a yazdırdım fakat çalışmadı. USB gözükmedi. Önerilerinizi yazarsanız sevinirim. İyi sosyaller.

Edit: Android 9 TV'yi çalıştırmayı başardım fakat daha iyi önerileriniz varsa belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Laptopun ekranını televizyona yansıtıp aşağıdaki kumanda ile akıllı TV gibi kullanmayı düşünüyorum. Fakat güzel bir işletim sistemi bulamadım. Android 9 TV işletim sistemi ISO buldum. Rufus'a yazdırdım fakat çalışmadı. USB gözükmedi. Önerilerinizi yazarsanız sevinirim. İyi sosyaller.

Edit: Android 9 TV'yi çalıştırmayı başardım fakat daha iyi önerileriniz varsa belirtirseniz sevinirim.

Tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz? Elinizde eski kullanılmayan bir laptop mu var da üzerine Windows yerine başka bir işletim sistemi mi kurmaya çalışıyorsunuz? Yoksa laptopunuzda USB den ya da Virtualbox üzerinden çalışacak bir işletim sistemi mi kurarak bunu yapmayı planlıyorsunuz?

Tam olarak ne yapmaya çalışıyorsunuz? Elinizde eski kullanılmayan bir laptop mu var da üzerine Windows yerine başka bir işletim sistemi mi kurmaya çalışıyorsunuz? Yoksa laptopunuzda USB'den ya da VirtualBox üzerinden çalışacak bir işletim sistemi mi kurarak bunu yapmayı planlıyorsunuz?

Eski bir laptop. Direk HDD üzerine kuracağım. HDMI yardımı ile televizyona bağlayıp ekranı aktaracağım. Ardından bıraktığım linkteki Kumanda'yı bağlayıp bir TV box gibi kullanacağım.

Eski bir laptop. Direk HDD üzerine kuracağım. HDMI yardımı ile televizyona bağlayıp ekranı aktaracağım. Ardından bıraktığım linkteki Kumanda'yı bağlayıp bir TV box gibi kullanacağım.
Ubuntu olabilir, Laptop'un eskiliğine de bağlı.
Android açsa bile AMD64 ya da i386 desteği olmayan programlar çalışmayacak, bu belki sorun oluşturabilir.
Kumanda çalıştırırsa herhangi bir linux.

Android 9 x86 sürümünü kullanmaya devam etmenizi öneririm hocam. Arch Linux ile Dual Boot olarak kullanıyorum ben de. Çok az RAM harcıyor ve fazlasıyla yeterli. Özellikle arayüzü çok hoşuma gidiyor.

Android 9 X86 sürümünü kullanmaya devam etmenizi öneririm hocam. Arch Linux ile Dual boot olarak kullanıyorum ben de. Çok az RAM harcıyor ve fazlasıyla yeterli. Özellikle arayüzü çok hoşuma gidiyor.

Hocam HDD üzerine kuruyorum fakat re-boot attığım zaman işletim sistemi bulunamadı diyor.

Android TV X86 ve Android X86 projelerin boot menüsü sıkıntılı. Bir Linux dağıtımının GRUB menüsü ile kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

Dediğinizi pek anlayamadım? Ne yapmalıyım?

Ubuntu olabilir, laptopun eskiliğine de bağlı.
Android açsa bile AMD64 ya da I386 desteği olmayan programlar çalışmayacak, bu belki sorun oluşturabilir.
Kumanda çalıştırırsa herhangi bir Linux.

Netflix ve Prime Video açılmıyor. Bu dediğiniz sorundan kaynaklanıyor olabilir mi? Prime Video açılıyor kapanıyor. Netflix'de ise UI-800-3 (207006) hatası alıyorum.

Ubuntu olabilir, laptopun eskiliğine de bağlı.
Android açsa bile AMD64 ya da I386 desteği olmayan programlar çalışmayacak, bu belki sorun oluşturabilir.
Kumanda çalıştırırsa herhangi bir Linux.

Ayrıca ses açma ve kapama tuşlarına basmama rağmen artmıyor veya azalmıyor. FN+F3, FN+F4 olması gerekiyor normalde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı