Okulların durumu ne zaman belli olacak?

Çok sıkıntılı bir durum. Bir kişide hastalık olduğunu düşünsenize? Her yere yayılır Allah muhafaza.

Gitmek istemiyorum eğer açarlarsa ama burs aldığım bir şirket var. Parayı kesebilir böyle bir durumda. Mecbur gitmek zorunda kalacağım. KYK içinde aynısı geçerli bu sene zar zor alabildim, kredi verdiler ona da şükürde. Elimdeki gelirden olmak istemiyorum, ya sağlığımdan, ya gelirimden olacağım ama elden bir şey gelmiyor. Tekrar bir eve çıkmam gerekecek, halkımız zaten krizi fırsata çevirmekte bir numara, lafa gelince millet dayanışması ama depremden sonra ev kiralarını %200 arttıran bir millet ne yapar böyle bir durumda. Çok başım ağrıyacak eğer açarlarsa, yeni bir ev tutmak, sağlığıma dikkat etmek zorunda kalmak, bir yandan adaptasyon süreci derken perişan olacağım ama devlete para lazım, ne yapacaklarını şaşırdılar. Uzaktan eğitim sistemi bile oturtamıyorlar. Ne olacak ki? Türk Telekom, 8 Mbps internete 130 TL isterse, her yerde altyapı sorunları olursa, uzak eğitimde yürümez tabii ki. Merak ediyorum, üniversitelerin ve diğer okulların kapalı olmasının devlete ne zararı var? Dükkanını kapatmak zorunda kalan, öğrenci düşmanı, kazıkçı ve çıkarcı esnaflar dışında. Yemin ederim sadece ekonomi canlansın diye insanların sağlığını riske atıyorlar başka açıklaması yok.

Önceden de mi öyle olmuştu?
Evet, genelde bu okul (üniversiteyi kapsamıyor) kararları bizzat Erdoğan tarafından açıklanıyor.

16-23 Kasım sınavların erteleme kararı ve uzaktan eğitime devam açıklamaları yanlış hatırlamıyorsam Cumhurbaşkanı tarafından söylenmişti.

Evet, genelde bu okul (üniversiteyi kapsamıyor) kararları bizzat Erdoğan tarafından açıklanıyor.

16-23 Kasım sınavların erteleme kararı ve uzaktan eğitime devam açıklamaları yanlış hatırlamıyorsam Cumhurbaşkanı tarafından söylenmişti.
Sabaha kadar çalışacağım akşam kalkınca da erteleme haberi alırsam tadından yenmez.
Kalktım bekliyorum 19.00. Müjdeli haber gelir umarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı