Okulu bırakmalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Fazladan kasıt nedir? Evet, Freelance'de para var ama her zaman değil. TR piyasası dolu zaten, yabancı sitelerde de >10 yıl tecrübeli Freelancer'lar varken iş kapmasının fazla kolay olduğunu sanmıyorum.

Türk satıcılarda var ve güzelde kazanıyorlar yabancı sitelerde ve ben 1 1,5 haftada iş alabildim yeni başladığım halde sadece bu konuyla ilgili ekran görüntüleri paylaştım ve alıcı isteklerine cazip teklifler verdim.
Freelance neler yapılabilir? (grafik tasarım, çeviri gibi bilindik şeyler dışında)

Yazılım, programcılık.

Bırakmaktan kastım o zaten lise bitene kadar açık lise.

Acaba sorun isteksizlikte olabilir mi yani çok kabalaşmış bir sözcük olur gençler arasında "bıktık ya, bıktık ya." deriz böyle bir sorun mu?

Ben normalde okulu çok severdim sınıfımdaki herkes okusakta bir şey olamıcaz yok öyle yok böyle diye diye beni de soğuttular sanki silah zoruyla gidiyorum artık.

Tam da bir yorum yazacaktım üstüne değindiniz insanların ne dediği önemli değil, lise ortamı bana göre ezicidir. Bir kişinin arkasında durmalıyım hissiyati veriyor.

Evet okuyupta işsiz olan genç sayısı çok fazla böyle giderse benim de aynı durumda olacağımı hissediyorum, ancak okul bana göre bir, iki kişide olsa rekabet sağlıyan bir ortam evet ezicidir ve bazı şeyleri aklımıza getirir ancak sonuç olarak bir şeyi çabalamak tabii ki de bunu açık liseye geçerek de görebilirsin. Heleki sinir bozucu gardiyanlar var ise (Hocalar).

Bilmem belki geçmişte çalışma şansınız olmuştu bunu yorumlıyarak en azından bir deneme fırsatı vermenizi tavsiye ederim.

Tabii burası olayın pozitif tarafıydı çok fazla atanamıyan kişi ticaret gibi işlere atılmak istedi bazıları başarılıda oldu ancak bunu bazı şeyleri erteleme yolunda gitme derim biraz uzun bir yazı oldu farkındayım umarım bir kaç şey aklınıza sokabilmişimdir.

Aynı şekilde "zaman-kaybı" olarak nitelendirdiğin ortamın senin açından bir karşılığını vermelisin.

Son düzenleme:
En basitinden sıra arkadaşım oyun bağımlısıydı sürekli Valorant oynuyordu Fenerbahçe espor takımında oynuyor şu an çocuk bu dönem açığa almış okula falanda gelmiyor buradan yok ben esibopçu olacağım falan böyle çıkarımlar yapmayın.

En basitinden sıra arkadaşım oyun bağımlısıydı sürekli Valorant oynuyordu Fenerbahçe espor takımında oynuyor şu an çocuk bu dönem açığa almış okula falanda gelmiyor buradan yok ben esibopçu olacağım falan böyle çıkarımlar yapmayın.

Ne demek istedin detaylı anlatsana sıra arkadaşına ne olmuş?

Liseyi bitir, ardından üniversiteye git. Ondan sonra ne iş yaparsan yap ama mutlaka oku.

Okulu sevmiyorsun ilk olarak. Böyle devam etmeye çalışmalısın. Açığa geçince dersleri salacakmışsın gibi geldi.

Alanına göre değişir 2000 Euro'dan fazla.

Herkes aynı alana yönelince değeri düşecek. Temelini bu alana kurmamalısın yani. Kenarda durabilecek bir yeteneğin gibi yapabilirsin.

Mesela orta düzey Photoshop Premiere After Effects bilgim var üstünde durursam geliştirebileceğimi düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı