Okulumda bakılmayan balıklar

EmreLds

Kilopat
Makaleler
5
Arkadaşlar merhaba, universitemin 1. yılındayım. Arkadaşlar bizim okulumuzda üzücü bir durum var okulumuzda sadece süs olarak bırakılmış 6 tane Japon balığı var. Ben 3 senedir balık bakan birisiyim universiteye geçince kardeşime bıraktım ben hayatımda böyle kirli su görmedim. Balıklar bildiğin abi beni bu sudan kurtar diyorlar :( Ben 1-2 kere temizledim sularını zaten benim dışımda da temizleyen yok hayvanları ne yapacağım bilemiyorum :( Balıkları kendim besleyeyim diyorum izin vermiyorlar. Balıklara çok acıyorum sadece süs olarak bırakmamalısınız balıkları diyorum adamlar motoru onu temizliyor diyor. Motorunda zaten içini açtığımda midem bulandı öyle bir kirlenmiştiki. Ne yapacağımı şaşırdım, Allah böyle insanları hayvanlardan korusun.
Bu arada balıklardan 1 tanesi geçen gün ölmüş galiba bulamadım.

Son düzenleme:
Ölünce başkası atmış olabilir veya balıklar açlıktan ölüyü yemiş olabilirler. Neden izin vermiyorlar?
Hocam adamlar neden güzel görünen Japon balıklarını versin? Japon balıklarının ölüyü yiyeceğini sanmam zaten küçük hayvanlar. Büyük akvaryumum var İstanbul'da keşke götürebilsem :(

Yazık, valla yazık.

İtiraf ediyorum, ben küçük iken süs balığım yesin diye bir çay kaşığı çorba dökmüştüm.
Aslında tekrar beslemek istiyorum yalnız hiç vaktim yok.

Güzel görünen Japon balıklarına bakmıyorlar ise ölecek balıklar, düşünemiyorlar mı?
Ben o balıkları öldürtmeyeceğim boş vakitlerim suyunu temizleyeceğim ama işte yaz tatilinde İstanbul'a döneceğimden dayanırmı bilmiyorum :(

Yazık, valla yazık.

İtiraf ediyorum, ben küçük iken süs balığım yesin diye bir çay kaşığı çorba dökmüştüm.
Aslında tekrar beslemek istiyorum yalnız hiç vaktim yok.
Cidden yazık Japon balığı beslemek zor birşey değil haftada 1 suyunu temizlersen yeter istersen besleyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı