Okulumda Discord bulundurmak disiplin sebebi oldu

Saçma bir karar diyorum hayır Discord kullanıyoruz diye hemen atat C7k vb gruplara gireyim shitpost atayım ailevi değerlere vb söviyim diye düşünmüyoruz herhalde çok saçma buldum ayrıca bizim onların telefonlarını kontrol etmemiz uygunsuz görünüyor ise onların da böyle bir şeye hakkı yok.

Afedersiniz ama çok salakça bir karar. Ayrıca nasıl anlayacaklar Discord kullandığını? Diyelim anladılar, telefonundan falan gördüler. Bir kere o telefon senin şahsına ait, özelin. Özeline bakmanın yanlış olmasını geç ne kullanırsa kullansın, isterse cinsel içerikli videolar izlesin buna karışmak haddine değildir. Haa bir iki saçma sapan olaylar yüzünden genelleme yapmaları ayrı bir ironi. Max MEB diyip geçiyorum.

Ne bekliyorsun ki eğitim sistemi felç geçirmiş bir beyinin ürünü gibi hareket ediyor, eskiden de böyleydi. İnsanlar bilmediği her şeyden korkar hep böyleydi şimdi de öyle.

Bizim okulda öyle bir karar yok ama sizin okulun aldığı karar saçmalık Instagram'da da bir ton illegal olay dönüyor okulda ve hocalar Instagram da Reels izliyor onu da yasaklasınlar o zaman.

Bizde uzaktan eğitim Discord üzerinden oluyordu hatta Hamachi üzerinden hocamız ile Minecraft bile oynuyorduk nasıl oluyor o iş müdürünüz kafayı yemiş olmalı.

Saçma sapan bir yasaklama, atat vb. gruplar var ise bu çocuklar discord'u arkadaşlarıyla konuşmak veya numarası olmayan sanal arkadaşları ile konuşmak içinde mi kullanamayacaklar?

Ayrıca atat vb. yerlerde takılan çocuğun discord'u okuldayken kullanamaması neyi değiştirir?
Atat grupları ne hocam uzağım biraz.

Annemle babam bugün veli toplantısından döndüler ve müdür yardımcısının Discord'u artık disiplin sebebi saydığını bunun nedeninin ise atat vb. gruplarda dönen olaylar olduğunu söylediler. Ben de bunların nedenlerini ve Discord'un nasıl bir uygulama olduğunu söyledim ve anladılar. Sizin okulda da böyle karar çıktı mı?

Ne boş olay 90 lardayiz sanki.

Yeni konular

Geri
Yukarı