Okulumu nasıl şikayet edebilirim?

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
Bugün okulda tuvalete gittim. Yerler çok kaygandı. Düştüm. Diz kapağımı burktum. Kırılmış da olabilir daha doktor bakmadı. 2 gün sonra bakacak. Zaten ambulansla beni hastaneye götürdüler ama ben kafamı da vurabilirdim. Sınavlara yaklaşmışken böyle olmam beni çok sarstı. Ağrıdan da duramıyorum. Okulu nasıl şikeyet edebilirim? Yerler acayip kaygandı. Şikayet etsem ne olur? Nereye şikayet edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün okulda tuvalete gittim. Yerler çok kaygandı. Düştüm. Diz kapağımı burktum. Kırılmış da olabilir daha doktor bakmadı. 2 gün sonra bakacak. Zaten ambulansla beni hastaneye götürdüler ama ben kafamı da vurabilirdim. Sınavlara yaklaşmışken böyle olmam beni çok sarstı. Ağrıdan da duramıyorum. Okulu nasıl şikeyet edebilirim? Yerler acayip kaygandı. Şikayet etsem ne olur? Nereye şikayet edebilirim?

Şikayet etseniz bile bir şey çıkacağını zannetmiyorum.

En kolay CİMER üzerinden şikayetinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ama öyle aşırı ciddi bir kaza olmadığı sürece hiçbir şey olmaz söyleyeyim.

Öğrenciler de yapmış olabilir. Şikayetin bir fayda sağlayacağını düşünmüyorum. Geçmiş olsun.

Ama suçlular hocam. Yer sabunluydu. Bu normal değil. Ya kafamı vursam ne olacaktı? Haftalarca okumua dershaneme gidemeyeceğim. Sınavlarda ne yapacağım ben? Oruçta tutamayacağım.

Hocam suçsuzlar demedim zaten, suçlu oldukları belli. Ama yapabileceğiniz bir şey yok. Geçmiş olsun.

Şikayet etsende çıkmaz birşey, olmaz birşey demekle olmuyor bu işler arkadaşlar. Çoluk çocuk ıslatmış olsada kontrol edilecek. Çocuk düşüp kafasınıda patlatabilirdi. Bugün bişey çıkmaz diye yorum yapan aman diyen adamın çoluğu,çocuğu düşüp kafasını kırsa okul basar. Meb'in kısa kodlu bir telefonu var orayı arayıp şikayet edebilirsin, cimere yazabilirsin. Birşey çıkmayacak olsa dahi o şikayet müdürün masasına gidecek ve bu konu gündemine gelecek daha tedbirli olmak zorundalar.

Şikayet etsende çıkmaz bir şey, olmaz bir şey demekle olmuyor bu işler arkadaşlar. Çoluk çocuk ıslatmış olsa da kontrol edilecek. Çocuk düşüp kafasınıda patlatabilirdi. Bugün bir şey çıkmaz diye yorum yapan aman diyen adamın çoluğu, çocuğu düşüp kafasını kırsa okul basar. MEB'in kısa kodlu bir telefonu var orayı arayıp şikayet edebilirsin, CİMER'e yazabilirsin. Bir şey çıkmayacak olsa dahi o şikayet müdürün masasına gidecek ve bu konu gündemine gelecek daha tedbirli olmak zorundalar.

Biz de isteriz ki öyle olsun ama ülkemizde umursanmıyor maalesef.

Geri
Yukarı