Okulumuzun yemeği nasıl?

Öncelikle 105 kilo olman, çok fazla yemek yediğinin bir göstergesi daha doğrusu sağlıksız ve çok beslendiğinin. 17 yaşında bir bireyin bu kiloda olması durumunda yağ oranının %20'den az olma imkanı benim bilgime göre çok zor, yıllardır profesyonel güreşçi falan değilsen, bir sporcu değilsen imkansız.
Az ve öz yemek yemenin ne kadar sağlıklı olduğunu araştırarak öğrenebilirsin ancak bu, bu yemek konusuna bir yanıt değil genel bir öneri.

Yemek konusuna gelince, kendi gelirin olmadığını ve bu bedava yemeği bile kaçak yollarla elde ettiğini düşünürsek boş ver düşünme ye dostum. Bedava ne bulursan nimettir :)
Bence kilom iyi ya iri duruyorum şöyle ben vücudumu begeniyorum 90 kiloya düşsem iyi olacak onun dışında yapacak hiçbir aktivitem yok o yüzden keyfi olarakta yemek yerim kendim 3 yıldır kick boks yapıyorum yeni bıraktım biraktigim gibi 95 kilodan 105 110 kiloya çıktım millet zargana gibi 60 70 kilo
Bu şu anki halim

Dosya Ekleri

• IMG_20231206_230904.jpg
    IMG_20231206_230904.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 28
Bence kilom iyi ya iri duruyorum şöyle ben vücudumu begeniyorum 90 kiloya düşsem iyi olacak onun dışında yapacak hiçbir aktivitem yok o yüzden keyfi olarakta yemek yerim kendim 3 yıldır kick boks yapıyorum yeni bıraktım biraktigim gibi 95 kilodan 105 110 kiloya çıktım millet zargana gibi 60 70 kilo
Bu şu anki halim
He bak güzel, sporla uğraşıyor olman zaten dediğim gibi kas kütlesi koyduğu için çok fazla yağlı bir vücudun yok. Tabi yine fazla ama gelişim çağında biri için çok da mühim değil. Biraz fazlanın olduğunu ikimiz de kabul edeceğizdir bu yüzden o tabaktan 2 tane yemek zorunda olmadığını söylemeden geçmiyim.

Kesinlikle fiziğin çok iyi, tebrik ederim seni sporla uğraşıyor ve adam gibi yaşıyor olman takdire şayan. Bu gücünü zorbalıkta değil iyilikte ve doğrulukta kullanman dileğiyle,

İyi forumlar.

He bak güzel, sporla uğraşıyor olman zaten dediğim gibi kas kütlesi koyduğu için çok fazla yağlı bir vücudun yok. Tabi yine fazla ama gelişim çağında biri için çok da mühim değil. Biraz fazlanın olduğunu ikimiz de kabul edeceğizdir bu yüzden o tabaktan 2 tane yemek zorunda olmadığını söylemeden geçmiyim.

Kesinlikle fiziğin çok iyi, tebrik ederim seni sporla uğraşıyor ve adam gibi yaşıyor olman takdire şayan. Bu gücünü zorbalıkta değil iyilikte ve doğrulukta kullanman dileğiyle,

İyi forumlar.
Çok sağolun Allah sizede hayatta yardım etsin dostum doğru diyorsun herkes yemek zorunda değil evet az yemek lazım çok teşekkür ederim

Çok sağ olun Allah size de hayatta yardım etsin dostum doğru diyorsun herkes yemek zorunda değil evet az yemek lazım çok teşekkür ederim

Beslenme konusunda bilinçlen, makro mikro hesaplamayı ve sedantel birey ile sporcu birey beslenmesi arasındaki farkları genel hatlarıyla öğrenmen senin için büyük gelişme olur. Senin yaşlarında öğrenmiş olsaydım, şu an çok mutlu olurdum açıkçası :D Güzel kaynak internette çok, ilk aşama için Ağırsağlam ile başlayabilirsin sonra zaten bilgilerin oturdukça hangi video saçma hangisi doğru falan ayırt etmeye başlarsın.

Geri
Yukarı